26.01.2022, 07:41

МЗС України викликало посла Хорватії на розмову

МЗС України викликало посла Хорватії на розмову
МЗС України викликало посла Хорватії на розмову

Міністерство закордонних справ України запросило пані посла Хорватії в Україні Аніцу Джамич на розмову, в якій довело категоричну неприйнятність заяв Президента Хорватії Зорана Мілановича на адресу Української держави. 

Про це повідомляється на сайті МЗС. 

Нагадаємо, напередодні президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що Україні не місце в НАТО, а Революцію Гідності назвав «переворотом». 

У розмові з послом Хорватії зауважили, що слова Зорана Мілановича про події Революції Гідності  ображають пам’ять українців та іноземців, які віддали свої життя заради європейського майбутнього України. 

«Хорватський президент продемонстрував своє зневажливе ставлення і невдячність за допомогу, яку Україна та українці надавали Хорватії під час її боротьби за незалежність, а також в боротьбі з руйнівними пожежами минулоріч. Але ми впевнені, що ця невдячність є його особистою рисою і не поширюється на хорватський народ, з яким нас єднає дружба і взаємна повага», - йдеться у повідомленні. 

МЗС України вимагає публічного спростування цих образливих заяв Президента Хорватії та їхнього неповторення в майбутньому. Посол України також здійснить відповідний демарш в Загребі.      226


avatar