13.02.2019, 09:53

МЗС: Україна фактично завершила вихід з СНД

МЗС: Україна фактично завершила вихід з СНД
МЗС: Україна фактично завершила вихід з СНД

Кабінет Міністрів України перевіряє 236 договорів, до яких Україна приєдналася в період своєї участі у Співдружності незалежних держав, з метою їхньої денонсації. Як передає кореспондент УНІАН, про це речник МЗС України Катерина Зеленко сказала на прес-конференції.

«Щодо виходу з СНД - ми фактично завершили вихід з Співдружності незалежних держав. Від початку агресії можна говорити про те, що Україна фактично мінімізувала до критично необхідного мінімуму свою участь у роботі співдружності», - заявила Зеленко. «Російській стороні відомо, що Україна припинила участь у всіх координаційних органах СНД. Як ви знаєте у серпні 2018 року було закрито постійне представництво України при координаційних інститутах Співдружності у місті Мінськ», - заявила вона. Наразі Кабінет міністрів України започатковує інвентаризацію угод, підписаних Україною за час участі у СНД. "Це величезна кількість документів. Лише 236 договорів, які потребують відповідної перевірки і інвентаризації з тим, щоби бути денонсованими», - заявила Зеленко. Також за її словами, роботу з перегляду угод економічного характеру координуватиме Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, а усі інші договори - МЗС України. Вона нагадала, що процес денонсації договорів - це дуже тривала процедура, яка потребує не лише міжвідомчого узгодження, а також оцінки і аналізу економічних, правових та гуманітарних наслідків внаслідок виходу з угод.

«Станом на зараз можна говорити про те, що нами будуть прийматись рішення про припинення дії тих договорів, які ніяким чином не перешкоджають національним інтересам України, насамперед, інтересам українських громадян і українському бізнесу» - заявила Зеленко. Також, за її словами, наприкінці 2018-початку 2019 років уряд ухвалив низку рішень щодо припинення дії для України шести договорів. Відповідна робота продовжується.Джерело: УНІАН
     282


avatar