07.06.2018, 19:51

МВФ вивчає текст закону про Антикорупційний суд на предмет його незалежності

МВФ вивчає текст закону про Антикорупційний суд на предмет його незалежності
МВФ вивчає текст закону про Антикорупційний суд на предмет його незалежності

У Міжнародному валютному фонді наразі вивчають текст ухваленого Радою закону про створення Антикорупційного суду. Для фонду ключовим залишається незалежність суду та процес відбору суддів.

Про це заявив офіційний представник МВФ Джефрі Райс.

«Це (ухвалення закону — ред.) сталось лише декілька годин тому, і зараз ми не готові оцінювати цей закон», — повідомив Райс.

Він зазначив, що питання незалежності Антикорупційного суду та ролі панелі міжнародних експертів у призначенні суддів є ключовими для МВФ.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів.

Автор законопроекту президент Петро Порошенко назвав ухвалення закону перемогою.

У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

Процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки.

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ.

Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя , ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.     357


Новини по темі:avatar