05.04.2019, 13:37

Мирослав Гай: «Для мене дебати вже відбулися»

Мирослав Гай: «Для мене дебати вже відбулися»
Мирослав Гай: «Для мене дебати вже відбулися»

Мирослав Гай, керівник благодійного фонду, викладач акторської майстерності розповідає, що в двох роликах побачив суть всього того, що насамперед хвилює двох кандидатів на пост президента України.

Текст повністю:

«Вирішив зробити порівняльний аналіз роликів двох кандидатів в Президенти України.

І багато-хто брався це робити, тому я не буду сильно мудрувати.

Ціна. Мені невідомо чи платила команда Зеленського за оренду стадіону для зйомок і скільки коштувала оренда світла для ролика Порошенко. Все це не має значення. Чисто технологічно, і той, і інший ролик з фінансів не надто затратні.

Очевидно, що на ролик Зеленського витрачено більше часу, тому що багато планів, ракурсів, проходок, а це дублі.

У Петра Олексійовича все швидше і впевнений, без багатьох дублів, бо сам ролик знятий одним планом.

Набагато більше мене зацікавили меседжі і лінгвістична складова.

Ось основні акценти і головні слова в реченнях.

Зеленський:

Я звертаюся до Петра Порошенка. Ви звете на дебати. Мріяли, що я втечу. Відморожусь. Заховаюсь. Я не Ви. Я приймаю виклик. Мої умови. Чекаю Вас тут. Дебати перед народом. Всі канали. Всі журналісти. Кандидати повинні довести, що немає ні алкоголіків, ні наркоманів. Здоровий Президент. Ви повинні. Не маріонетка Коломойського. Не ватник. Не малорос. Не бидло. Не клоун. Кандидат в Президенти Володимир Зеленський. Даю Вам 24 години. Думай.

Хронометраж ролика 1 хвилина 08 секунд.

Порошенко:

Володимир Олександрович. Я радий. Ми з Вами дуже різні. Моя країна. Європейська Україна не стане на коліна. Дебати не шоу. Майбутнє країни і нації. Це не гра. Бути Президентом і Верховним Головнокомандувачем. Нести відповідальність за країну. Нести відповідальність за людей. В Україні і на міжнародному рівні. Дебати не заради видовища. Дискусія. Стратегія. Цінності. Історичний вектор. Пріоритети. Україна довіряє долю. Закон про вибори Президента. Почитайте будь ласка. Трансляція по всіх телеканалах. Такі правила. Але стадіон так стадіон. Чекаю Вас, Володимир Олександрович.

Хронометраж 1 хвилина 46 секунд.

Час двох роликів приблизно однаковий. У Президента Порошенко на 38 секунд довше.

Зеленський говорить про себе, свою образу, про масштабний виступ на стадіоні, де всі побачать, що він сильний і самостійний, і не наркоман. Звертається до опонента у хамській формі, на ти, без «по батькові». Зеленський в 1 хвилині звернення використовує жаргонізми, спрощені пропозиції. Манера агресивна, зухвала, глузлива, активна, швидка.

Порошенко каже про Україну, стратегії, персональної відповідальності, цінності, пріоритети.

Говорить не про себе, а про країну і її майбутнє, про обов'язки. Звертається до опонента ввічливо, по імені та по батькові. Манера спокійна, розважлива, подача втомлена, але не млява, іронія трохи читається в кінці відео, але без хамства і переходу на особистості.

Цим людям вести міжнародні переговори.

Упевнений, що Зеленському було б дуже просто говорити з ватажками в ОРДЛО, але складніше з Меркель, Трампом або Путіним. Але він близький до людей.

Порошенко досвідчений і «бачивший життя» дипломат. Він говорить про нудні для мас речі, які насправді і є тим, з чого складається робота Президента, державника, політика.

Для мене дебати вже відбулися. Ось ці два хвилинних ролика розповіли, що хвилює двох кандидатів. Які акценти вони розставляють свідомо і підсвідомо. В якій манері дискутуватимуть з іноземними лідерами.

Раптово вони розповіли все»Джерело: InfoResist
     115


avatar