06.02.2020, 07:49

Міністр розвитку економіки про проституцію: «потрібно щось робити»

Міністр розвитку економіки про проституцію: «потрібно щось робити»
Міністр розвитку економіки про проституцію: «потрібно щось робити»

Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі й земельних ресурсів, виступив за легалізацію проституції в Україні та пояснив, чому професію бажано легалізувати. Про це він розповів виданню Слово і Діло

Коли у інтерв’ю зайшла мова про створення нових робочих місць та безробіття, яке в Україні складає 8-8,5%, Милованов зазначив, що планується створення 600-700 тисяч чистих робочих місць а також легалізація професій, які перебувають в тіні. Серед таких - проституція. 

«В нас є цілі професії, які працюють в тіні. За нашими даними, найбільше нелегально працевлаштованих на будівництві, у сільському господарстві, в оптовій і роздрібній торгівлі та в промисловості, на жаль. Це є сектори неформальної зайнятості. Але в нас є і такі сектори, стосовно яких ми робимо вигляд, що їх зовсім немає. Проституція – це один з них», - розповідає Міністр. 

«Там люди реально не захищені. Звичайно, можливо, багато людей вважають, що це етично неприйнятно, але від цього явище не зникає – воно тільки поглиблюється. Навіть торгівля людьми є, навіть рабство є. І з цим потрібно щось робити», - зазначає Милованов. 

Він уточнив, що є два варіанти вирішення проблеми, один з яких - продовжити боротись з проституцією, інший - легалізувати її. Що стосується боротьби - Міністр вважає одним із дієвих способів криміналізацію клієнта (Ред. коли саме клієнт несе кримінальну відповідальність за користування забороненими послугами). 

Але більше Милованов схиляється саме до легалізації, адже вважає, що вона зможе не тільки поповнити бюджет та захистити представниць даної професії від насилля, але й допоможе у боротьбі з торгівлею людьми, яка, безперечно, і сьогодні існує в Україні. 

«Суспільство має вирішити, який шлях кращий. Але, на мою думку, було б більш ефективно легалізувати, формалізувати і далі регулювати. Тобто, дозволити, але дозволити в окремих місцях; не дозволяти знущання над людьми», - зазначив Тимофій Милованов.     456


avatar