31.05.2018, 14:55

Лавров не бачить сенсу у зустрічі "нормандської четвірки"

Лавров не бачить сенсу у зустрічі "нормандської четвірки"
Лавров не бачить сенсу у зустрічі "нормандської четвірки"

Проти "міністерської" зустрічі, тобто зборів за участі глав зовнішньополітичних відомств України, Росії, Німеччини та Франції, якіі репрезентують свої країни у нормандському форматі, висловився керівник зовнішньополітичного відомства Росії Сергій Лавров.

Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для 24 каналу.

Наразі наші німецькі та французькі колеги пропонують провести міністерську зустріч нормандського формату, і, звісно, ця зустріч матиме сенс тільки в тому випадку, якщо ось ці два провали – розведення сил і засобів у Станиці Луганській та фіксація на папері "формули Штайнмаєра" – будуть заповнені, і "нормандська четвірка" затвердить таку заяву, – заявив російський міністр, якого цитує "Німецька хвиля".

В іншому випадку проводити подібну зустріч немає сенсу, додав Лавров.

"Без такої заяви щодо цих двох тем, які вже стали ганьбою для нашої роботи в "нормандському форматі", збиратися безглуздо", – сказав він.

"Формула Штайнмаєра" – це запропонований у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром план врегулювання конфлікту на Донбасі.

Він передбачає певні синхронні дії з боку України та Росії. Україна має ухвалити закон про особливий статус Донбасу та дозволити проведення там місцевих виборів. А Росія одночасно із цим повинна вивести своїх солдатів і техніку з Донбасу.

Варто зазначити, що у президента України вже лежить на столі закон про особливий статус, але він не поспішає його підписувати, тому що Росія не виконує свої зобов'язання за домовленостями, зокрема, не припиняє вогонь і не виводить війська.     370


Новини по темі:avatar