21.02.2019, 17:16

Кучма заявив, що Меркель, Олланд і Путін спочатку не вірили у виконання Мінських угод, тому не підписали їх

Кучма заявив, що Меркель, Олланд і Путін спочатку не вірили у виконання Мінських угод, тому не підписали їх
Кучма заявив, що Меркель, Олланд і Путін спочатку не вірили у виконання Мінських угод, тому не підписали їх

За словами підписанта Мінських угод з боку України, другого українського президента Леоніда Кучми, лідери країн нормандського формату – канцлер Німеччини Ангела Меркель, колишній президент Франції Франсуа Олланд і президент Росії Володимир Путін – не хотіли брати на себе зобов'язання з виконання Мінських домовленостей. 

Лідери країн нормандського формату – канцлер Німеччини Ангела Меркель, колишній президент Франції Франсуа Олланд і президент Росії Володимир Путін – спочатку не вірили у виконання Мінських угод, тому не підписали документи, заявив 21 лютого на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", другий президент України Леонід Кучма.

"Я ніколи не говорив, але сьогодні скажу. Враховуючи, що я підписував ці Мінські угоди... Розумієте, якщо лідери, які входять у нормандський формат, особисто не ставили своїх підписів – ні Олланд, ні Меркель, не кажу вже про Путіна... Про що це говорить? Вони не вірили, що це буде виконано, і не хотіли на себе брати зобов'язання, підписуючи цей документ. Звідси і далі результати", – заявив Кучма.

У квітні 2014 року після анексії Росією Криму на сході України почався збройний конфлікт. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів із виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо. Поки Мінські угоди не виконано.

Комплекс заходів підписали екс-президент України, тодішній представник України в мінській групі Леонід Кучма, тодішній посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, а також тогочасні ватажки бойовиків "ДНР" і "ЛНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Повна назва другого документа – Декларація президента Російської Федерації, президента України, президента Французької Республіки і канцлера Федеративної Республіки Німеччина на підтримку Комплексу заходів із виконання Мінських угод. Хоча в назві згадано лідерів чотирьох держав, вони не ставили під документом своїх підписів. 

 Джерело: ГОРДОН
     257


avatar