21.09.2018, 23:41

Катастрофа в Криму: Україна готує санкції проти партнерів заводу Фірташа

Катастрофа в Криму: Україна готує санкції проти партнерів заводу Фірташа
Катастрофа в Криму: Україна готує санкції проти партнерів заводу Фірташа

Український уряд має намір ввести санкції проти низки компаній, які є партнерами заводу олігарха Дмитра Фірташа "Кримський Титан", що спровокував екологічну катастрофу на окупованому РФ півострові.

Як передає Liga.net, введення санкцій проти компаній, причетних до бізнесу Фірташа в Криму, унеможливить їхні економічні відносини з Україною та дозволить обмежити або припинити економічні відносини з країнами Євросоюзу.

Проект санкцій зараз знаходиться на опрацюванні в органах державної влади, уточнили в міністерстві. Надалі це розпорядження буде винесене на розгляд уряду на засіданні РНБО.

Санкції готуються проти компаній Letan Investments Limited (Кіпр), ТОВ "Титанактив" (РФ), ТОВ "Центр оптимальних технологій" (РФ), Ohna Holdings Limited (Кіпр), ТОВ "Хімкомснаб" (РФ) і Tolexis Enterprises AG (Швейцарія).

Повідомляється, що реалізацією продукції Кримського Титана займаються підконтрольна йому швейцарська компанія Tolexis Enterprises AG (у понад 60 країн) і російська "Хімкомснаб". Перша - на європейський і російський ринки, вказуючи виробником продукції Юкрейніан кемікал Продактс, друга - виключно на російський.

Постачали же завод сировиною ТОВ "Титанові інвестиції", ТОВ "Тітанактів", а також із 2017 року "Центр оптимальних технологій". "Титанові інвестиції" Фірташ зареєстрував у Москві після окупації Криму в 2014-му з метою уникнути втрат кримських активів, але в 2016-му указом президента Петра Порошенка Україна ввела проти компанії санкції.

Після цього "Центр оптимальних технологій" став основним постачальником сировини. За рік компанія завезла близько 170 тис. тонн імпортної сировини на $48 млн, з яких прямі поставки з України склали близько 9 тис. тонн. Який обсяг був у подальшому поставлений на "Кримський Титан", невідомо. При цьому в тому ж 2017-му "Титанові інвестиції" завезли до Криму близько 12 тис. тонн ільменіту на $1,7 млн.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше ватажок окупаційної "влади" Криму Сергій Аксьонов заявив, що завод олігарха Дмитра Фірташа "Кримський Титан" може бути націоналізований Росією.Джерело: obozrevatel.com
     268


avatar