16.11.2018, 20:57

Ющенко: У 2008 році наданню томосу завадив патріарх РПЦ Алексій II

Ющенко: У 2008 році наданню томосу завадив патріарх РПЦ Алексій II
Ющенко: У 2008 році наданню томосу завадив патріарх РПЦ Алексій II

Вселенський патріарх Варфоломій I у 2008 році був готовий надати томос про автокефалію Українській православній церкві. Про це в інтерв’ю Громадському повідомив третій президент України Віктор Ющенко. За його словами під час візиту Варфоломія до Києва у липні 2008 року він домовився з президентом підготувати «дорожну карту» для надання автокефалії.

«Процедурна частина, як вона в фіналі виглядала, виходила з того, що кожний владика автокефальної церкви, української православної церкви київського патріархату, пише петицію на ім'я Константинопольського патріарха з приводу його підтримки і бажання утворення єдиної української помісної церкви», — сказав Ющенко.

Водночас Ющенко стверджує, що отримати томос 10 років тому завадив патріарх РПЦ Алексій II, який терміново прилетів до Києва, незважаючи на те, що не мав запрошення. Алексій запросив Варфоломія на обід під час якого і вирішилась доля томосу для України.

«Базова домовленість, яка була досягнута — це те, що вони повертаються до церковного спілкування, і в межах цього церковного спілкування російська церква підтримує ініціативу Константинопольского патріарха щодо скликання світового собору. В розмін на що? Можна я поставлю три крапки?», — сказав Ющенко Громадському. Він додав, що Московська церква погодилася, що патріарх РПЦ бере участь у церковній нараді, яка визначає порядок дня собору.Джерело: Hromadske.ua
     308


avatar