27.02.2019, 17:46

Янукович вивів через шведський Swedbank $3,7 млн з України – ЗМІ

Янукович вивів через шведський Swedbank $3,7 млн з України – ЗМІ
Янукович вивів через шведський Swedbank $3,7 млн з України – ЗМІ

За даними журналістів шведського телебачення SVT, екс-президент України Віктор Янукович використовував рахунок шведського банку Swedbank у Литві, щоб "відмивати" кошти у 2011 році. Гроші переказували через офшорну компанію Vega Holding Limited. 

Екс-президент Віктор Янукович використовував для виведення грошей з України шведський Swedbank, повідомляють у розслідуванні шведського телебачення SVT, опублікованому 26 лютого. 

Янукович використовував рахунок Swedbank у Литві, щоб "відмивати" кошти у 2011 році. Гроші переказували через офшорну компанію Vega Holding Limited.

Джерело в уряді України підтвердило SVT, що Vega Holding Limited – це компанія, яку Янукович використовував для виведення "брудних грошей".

За словами українського прокурора Андрія Радіонова, ці гроші, найімовірніше, переказали Януковичу нібито від книговидавця і їх було призначено для оплати письменницької праці екс-президента, але книги Янукович так і не написав. За словами Радіонова, так відмивали хабар Януковичу.

За даними журналістів телекомпанії, Swedbank протягом багатьох років використовували у схемі масштабного відмивання грошей.

Згідно з документами, наявними в розпорядженні SVT, шведському банку стало відомо про махінації Януковича у 2017 році – тоді влада України надіслала запит у банк.

На запитання, чи відомо менеджменту Swedbank про махінації, спікер банку Габріель Франке Родау відповів, що не знав про це, але навіть якби і знав, то не зміг би прокоментувати у зв'язку з банківською таємницею. 

 Джерело: Гордон
     45


avatar