23.05.2019, 13:52

Які політичні сили мають шанс пройти в парламент: рейтинг

Які політичні сили мають шанс пройти в парламент: рейтинг
Які політичні сили мають шанс пройти в парламент: рейтинг

Новий склад Верховної ради буде обраний на парламентських виборах 2019 в Україні. 

20 травня Володимир Зеленський заявив про те, що розпускає парламент VIII скликання, у зв'язку з чим чергові вибори у Верховну раду відбудуться достроково.

Голосування пройде в липні, але на даний момент вже з'явилися рейтинги партій, які будуть брати участь у парламентських виборах. Про це повідомляє РБК-Україна.

Згідно з даними соціологічних опитувань, подолати 5% прохідний бар'єр у Верховну раду можуть 6 партій:

«Слуга народу»

«Опозиційна платформа - За Життя» 

«Блок Петра Порошенка

«Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина»

«Сила і честь»

«Громадянська позиція»

Високі шанси потрапити в парламент нового скликання мають нові політичні сили «Слуга народу» (Володимир Зеленський), «Сила і честь» (Ігор Смешко), «Громадянська позиція» (Анатолій Гриценко), лідери яких також отримали великий відсоток підтримки виборців на минулих виборах президента.

Національний соціологічне опитування: травень 2019

Партія президента Володимира Зеленського «Слуга народу» очолює передвиборний рейтинг. За неї готові голосувати 29,5% серед усіх опитаних (39,9% серед тих, хто точно збирається йти на вибори і визначився, кому віддати свій голос).

Друге місце в рейтингу у «Опозиційної платформи - За Життя» За партію Рабиновича, Бойко і Медведчука готові проголосувати 8,1% усіх опитаних (10,9% з невизначених).

Блок Петра Порошенка на позачергових виборах у Верховну Раду 2019 можуть підтримати 7,8% українців (10,6% серед тих, хто точно збирається голосувати).

Юлія Тимошенко йде на парламентські вибори з партією «Батьківщина», яка в рейтингу має 6,7% симпатій українців (9,1% визначилися).

Партія «Сила і честь», очолювана Ігорем Смешком, може пройти у Верховну раду IX скликання з таким відсотком голосів виборців: 3,8% серед всіх опитаних; 5,1% серед тих, хто точно буде голосувати.

Анатолій Гриценко з партією «Громадянська позиція» на парламентських виборах може набрати 3,7% (5% серед визначилися виборців).

За даними передвиборного рейтингу, від 1% до 5% підтримки українців ймовірно отримають:

«Опозиційний блок - Партія миру і розвитку» - 2,6% (3,5% серед тих, хто визначився);

Радикальна партія Олега Ляшка - 2,4% (3,3%);

Всеукраїнське об'єднання «Свобода» - 1,8% (2,4%);

Об'єднання «Самопоміч» - 1,5% (2%)

Партія «Голос» Святослава Вакарчука - 0,7% (0,9%).

Варто відзначити, що лідером антирейтингу став Блок Петра Порошенка «Солідарність». 43,9% опитаних українців ні в якому разі не готові віддати свій голос за цю партію.

Спільне соціологічне дослідження перед виборами у Верховну раду 2019 проводилося Центром «Соціальний моніторинг», Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременко та Соціологічною групою «Рейтинг» з 30 квітня по 10 травня у всіх областях України. Було опитано 3 тис. респондентів (похибка склала 1,1 - 1,83%).     131


avatar