29.08.2021, 20:40

Іловайський котел: найчорніші дні незалежної України

Іловайський котел: найчорніші дні незалежної України
Іловайський котел: найчорніші дні незалежної України

Ілловайський котел… Українська армія зазнала найбільших одночасних втрат за всю історію війни на Донбасі. 

Ілловайськ, окупований бойовиками, українські військові намагались звільнити декілька разів, і їм вдалось зайти в місто 18 серпня 2014 року. Проте вже 23-24 серпня Російська Федерація збільшила кількість своїх найманців, і в результаті українські захисники опинились в оточенні. 

Валерій Гелетей, який був тоді міністром оборони, надав інформацію про співвідношення українських захисників до незаконних формувань. Наші сильно програвали. 

Співвідношення було наступним: 1 до 18  - особового складу, 1 до 11 - танків, 1 до 16 - бронетехніки, 1 до 15 - танків, 1 до 24 - «Градів». 

26 серпня керівництво АТО розпочало переговори з Генеральним штабом збройних сил РФ. Спілкувались про те, щоб окупанти дали «зелений коридор» для виходу українських бійців з оточення. 

28 серпня сторони домовились про безпечний вихід українських військових з міста, а в ніч з 28 на 29 серпня сам Путін дав гарантії цього коридору. Російська сторона пізніше передала одну умову: виходити без техніки. 

Вранці, 29 серпня, захисники України здійснювали вихід, і наших бійців почали цинічно обстрілювати. 

У ці найчорніші дні незалежної України загинуло 366 українських воїнів, 429 – отримали поранення, 300 – потрапили у полон, а ще 24 - зникли безвісти. Це лише за офіційними даними. Втрати озброєння і військової техніки сягнули суми 300 мільйонів гривень.

29 серпня на будівлях держави приспущені жовто-блакитні стяги. 29 серпня - День пам’яті захисників України. День пам’яті полеглих в Ілловайській трагедії.      402


avatar