28.05.2018, 11:44

Генсек НАТО порадив Україні зосередитися на реформах

Генсек НАТО порадив Україні зосередитися на реформах
Генсек НАТО порадив Україні зосередитися на реформах

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг порадив Україні зосередитися на реформах, вказавши, що перспектива можливого вступу в Альянс є справою майбутнього.

Однак він підкреслив, що це питання тільки між НАТО і Україною, і жодна інша сторона не може узурпувати право голосу в цьому питанні.

"Наше повідомлення таке: суверенне право кожної держави - вирішити, який шлях вона хоче вибрати, в тому числі, як хотіла б захистити себе і до якого військового союзу належати ... Росія тут нічого сказати не може. Ми не визнаємо ідею зон впливу, згідно з якою сильні країни мають право вирішувати, що їхні сусіди можуть або не можуть зробити ", - зазначив він.

У той же час він нагадав, що НАТО надає Україні політичну і практичну допомогу, а деякі союзні країни також надають двосторонню допомогу.

"Ця допомога полягає в підтримці України в реформуванні збройних сил та в підготовці до євроатлантичної інтеграції", - пояснив Столтенберг.

При цьому він вказав, що НАТО вимагає виконання мінських домовленостей, включаючи негайне припинення вогню і виведення важкої військової техніки, а також забезпечення міжнародним спостерігачам повного і безперешкодного доступу до зони бойових дій.

У понеділок Йенс Столтенберг візьме участь в засіданні весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО, яка проходить у Варшаві, а також зустрінеться з президентом Анджеєм Дудою і міністром національної оборони Маріушем Блащак.Джерело: Польське радіо
     337


Новини по темі:avatar