29.05.2018, 11:44

ЄС скуповує українську органічну продукцію, фасує і продає як свою

ЄС скуповує українську органічну продукцію, фасує і продає як свою
ЄС скуповує українську органічну продукцію, фасує і продає як свою

Наші землі в поєднанні з доволі сонячним кліматом та майстерністю фермерів дають смачний органічний продукт, який поступово завойовує полички супермаркетів.

Тим більше, що така продукція для експорту в Європу не квотується. А органік — це саме те, на що очікує європейський споживач, і за що він готовий платити.

Разом з тим, є фактори, які грають якраз на руку європейським фермерам, а не нашим, розповідає Олена Березовська, голова громадської спілки «Органічна Україна» в ефірі AgroFM.

Найголовніший— це те, що українського готового продукту в Європі ще дуже мало. Хоча є перспективне позиціонування та велике бажання експортувати з боку виробників.

Зазвичай в ЄС експортується сировина, інколи — перероблена продукція: пластівці, пшоно.

«Там вона фасується під європейські торгові марки  — починаючи з Польщі і закінчуючи Англією, — розповідає Березовська. — Місцевий споживач охочіше купує таку продукцію, думаючи, що підтримує місцевого виробника. Та й основна додана вартість лишається в тій країні».

В «Органічній Україні» вважають, що ситуація зміниться з прийняттям нового закону про органічне виробництво в нашій державі.  Відповідний документ, зареєстрований в парламенті під № 5448, уже прийняли в першому читанні, додає Олена Ракова, виконавчий директор громадської спілки.

Коли закон ввійде в силу, український органічний ринок стане регульованим і до нього буде більше довіри у європейського споживача, очікують фахівці.

Нині ж під органічним виробництвом в Україні зайнято лише 1% сільських угідь. При цьому за останні 5 років виробництво вітчизняної органік-продукції подвоїлось. У грошовому вираженні за минулий рік воно склало майже €30 млн.     352


Новини по темі:avatar