16.10.2018, 14:45

Другого Криму не буде. У разі загострення на морі ВМС України застосує силу - командування

Другого Криму не буде. У разі загострення на морі ВМС України застосує силу - командування
Другого Криму не буде. У разі загострення на морі ВМС України застосує силу - командування

Військово-морські сили України готові до застосування сили у разі загострення ситуації у Азовському або Чорному морі з боку Росії.

Про це в інтерв'ю ВВС Україна заявив командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко.

"Якщо буде якесь загострення, ми застосуємо силу. Якщо вони підуть на жорстку дестабілізацію, будемо адекватно відповідати - супроводжувати свої судна, перебувати у тих районах, де ведеться рибальство та інші види промислу", - розповів він.

При цьому, відповідаючи на питання про те, чи достатньо у України сил для протистояння РФ, Воронченко зазначив, що ВМС країни навіть малими силами на морі здатні виконувати відповідний перелік завдань.

"Можливі зіткнення. Але ми йдемо відповідно до норм морського права. Так, нас менше, потенціал не такий, але своє завдання будемо виконувати... Другого Криму не буде, ситуація не повториться", - запевнив він.

Нагадаємо, з квітня 2018 року Росія почала влаштовувати провокації в Азовському морі, захоплюючи судна, що прямують у порти Бердянська і Маріуполя, під час їх проходу через Керченську протоку.

При цьому агресивні дії російської сторони суперечать міжнародному договору, згідно з яким Азовське море є водами внутрішнього користування як для України, так і для РФ, і його можуть вільно використовувати обидві країни.

У зв'язку з цим Україна веде переговори з ЕС і США про введення санкцій проти Росії у відповідь на блокаду Азовського моря.

Крім того, РНБО затвердила комплекс заходів щодо захисту національних інтересів в акваторії Чорного і Азовського морів і Керченській протоці.

 Джерело: nv.us
     321


avatar