27.05.2018, 16:05

Державний авіаційний збір визнаний незаконним

Державний авіаційний збір визнаний незаконним
Державний авіаційний збір визнаний незаконним

Велика Палата Верховного Суду України від 16 травня відмовила в задоволенні заяв Державіаслужби України та Кабміну про перегляд ухвали Вищого адмінсуду України від 16 травня 2017 року по справі № 826/17492/16 про визнання незаконним і недійсним постанови КМУ, яким був створений госспецфонд фінансування загальнодержавних витрат на авіадіяльність і участь України в міжнародних авіаорганізаціях.

Предметом багаторічної суперечки, в якому Велика палата поставила крапку, була законність постанови КМУ №819 від 28 вересня 1993 року - єдиного документа, що регулював оплату держбору до 22 березня 2017 року, коли була прийнята нова редакція цієї постанови.

Так, суд встановив, що з 1 січня 2014 по 22 березня 2017 рр. юридичних підстав для оплати збору не було.

Державний авіаційний збір - платіж в розмірі 2 і 0,5 долара за кожного пасажира міжнародного і внутрішнього рейсу відповідно, - був введений постановою КМУ в 1993 році і спочатку призначався для фінансування створення і функціонування Державіаслужби.

В подальшому суми збору були включені в бюджет і розчинилися в загальній масі держвидатків.

Більше 20 років регулятор виставляв перевізникам на оплату даного податку - аж до моменту, коли МАУ оскаржила такі дії Державіаслужби.

Президент МАУ Юрій Мірошников кілька разів заявляв, що питання справляння збору до державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність законодавчо не врегульовано.

Державіаслужба пізніше заявляла, що ініціювала вдосконалення механізму сплати зазначених державних зборів.

За останніми даними, заборгованість авіакомпаній по сплаті цього збору вже склала 0,5 млрд гривень.     381


Новини по темі:avatar