27.05.2018, 15:15

Bellingcat: причетний до збиття МН17 офіцер ГРУ був куратором в ЛНР і контактував з Сурковим

Bellingcat: причетний до збиття МН17 офіцер ГРУ був куратором в ЛНР і контактував з Сурковим
Bellingcat: причетний до збиття МН17 офіцер ГРУ був куратором в ЛНР і контактував з Сурковим

Офіцер ГРУ Росії Олег Іванніков, якого вважають причетним до авіакатастрофи MH17 у 2014 році, був куратором у самопроголошеній "ЛНР" й працював разом з колишнім ватажком бойовиків ОРЛО Ігорем Плотницьким.

Про таке заявив дослідник проекту Bellingcat з питань Східної Європи Арік Толер.

"Іванніков обіймав дуже високу посаду в ГРУ. Він керував не всім у "ЛНР", але він був так би мовити куратором у "ЛНР" і працював разом з Ігорем Плотницьким, і навіть над ним - у "міністерстві оборони ЛНР", - наголосив Толер.

Він додав, що таку інформацію підтверджують розмови з сепаратистами та російськими найманцями.

Також у  Bellingcat кажуть, що Іванніков надсилав рекомендаціїпомічникові президента РФ Владиславу Суркову, в яких просив залишити на посаді так званого "міністра оборони" Плотницького. 

"Це, звісно, було неадекватне рішення, бо його потім замінили", - зазначив Толер. 

Він також додав, що виходячи з отриманих даних, ГРУ, ФСБ та російське Міноборони знали про транспортування "Бука" від 53-ої бригади РФ , що дислокується у Курську до бойовиків у "ДНР".

"Також є ймовірність того, що солдати 53-ої бригади керували "Буком", коли він збив BoenigMH17. Але це має встановити нідерландська слідча група, а не ми", - заявив дослідник Bellingcat. 

17 липня 2014-го бойовики відзвітували, що збили ракетою український військовий транспортний літак, коли ж з'ясувалося, що поцілили вони насправді в іноземний пасажирській лайнер – різко змінили риторику й стали відхрещуватися від скоєного. На борту літака, який слідував рейсом MH17, було 298 осіб – 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.      333


Новини по темі:avatar