28.01.2022, 11:56

Байден та Зеленський під час телефонної розмови посперечались з приводу вторгнення Росії в Україну

Байден та Зеленський під час телефонної розмови посперечались з приводу вторгнення Росії в Україну
Байден та Зеленський під час телефонної розмови посперечались з приводу вторгнення Росії в Україну

Розмова між президентом США Джо Байденом і президентом України Володимиром Зеленським у четвер, 27 січня, «пройшла недобре», повідомляє CNN посилаючись на високопоставленого українського чиновника. 

Посперечались на тлі розбіжностей щодо «рівнів ризику» російської атаки.

Білий дім спростовує цю інформацію, та зауважив, що анонімні джерела розповсюджують неправду. У Вашингтоні повідомляють, що Байден попередив Зеленського про можливість «неминучого вторгнення». 

Проте СNN повідомляє, що у розмові, яку український чиновник назвав «довгою і відвертою», Байден повідомив Зеленському, що вторгнення РФ тепер є безсумнівним, і відбудеться воно в лютому, коли будуть морози. Президент України у відповідь висловив свою позицію, що загроза з боку Росії залишається «небезпечною, але неоднозначною», і впевнено говорити про те, що Росія тепер точно нападе, не можна. 

У Білому Домі заперечили наявність такої суперечки, та заявили, що вторгнення дійсно здається неминучим, і десятки тисяч російських військ, які зосереджені на українських кордонах, можуть піти в наступ, але у Вашингтоні наголошують на необхідності дипломатії. Байден дійсно сказав Зеленському, що американські чиновники оцінили: вторгнення може статися в лютому. Проте не сказав, що це точно станеться.

«Президент Байден зазначив, що Сполучені Штати надали Україні понад півмільярда доларів на розвиток та гуманітарну допомогу за останній рік, а також вивчають додаткову макроекономічну підтримку, щоб допомогти економіці України в умовах тиску, спричиненого нарощуванням збройних сил Росії», – повідомляє Білий дім.  

 Прес-секретар  Володимира Зеленського також оскаржив кваліфікацію розмови з CNN українського чиновника.  

Зеленський написав у Твіттері, що у нього з Байденом була довга розмова, де вони «обговорили нещодавні дипломатичні зусилля щодо деескалації та домовилися про спільні дії на майбутнє».  

Президент України подякував Байдена за поточну військову допомогу та зазначив, що «також обговорювалися можливості фінансової підтримки України».

 Раніше того ж дня інше джерело з американської сторони повідомило, що в Білому домі визнають: Зеленський має «кілька аудиторій» і намагається їх збалансувати.  

«З одного боку, він хоче отримати необхідну допомогу, але він повинен запевнити своїх людей, що тримає ситуацію під контролем. Це складний баланс», - зазначило джерело.

      261


avatar