06.06.2018, 19:16

Активісти назвали найбільших кнопкодавів у Раді цієї весни

Активісти назвали найбільших кнопкодавів у Раді цієї весни
Активісти назвали найбільших кнопкодавів у Раді цієї весни

Щонайменше 55 народних депутатів кнопкодавили 231 раз під час голосувань Верховної Ради у квітні та травні 2018 року. Тим самим народні обранці побили рекорд, встановлений торік у листопаді.

Таку кількість порушень депутатів зафіксував громадський рух «Чесно».

Найчастіше на кнопкодавстві ловили представників «Народного фронту» (81 факт) та «Блоку Петра Порошенка» (64 факти).

Зокрема, щонайменше 21 раз кнопкодавив Андрій Шинькович, 19 разів — Хвича Мепарішвілі, 17 разів — Андрій Іванчук та 15 разів — Антон Яценко.


Яценко з групи «Відродження» і Шинькович від БПП є лідерами кнопкодавства у Верховній Раді 8-го скликання: за даними моніторингу, вони здійснили 67 і 40 кнопкодавств відповідно.

Таким чином, у квітні-травні депутати Ради перевищили попередній рекорд з кількості зафіксованих за місяць кнопкодавств: у квітні вони кнопкодавили щонайменше 98 разів, а вже у травні — щонайменше 133 рази.

Кількість депутатів-кнопкодавів у Раді 8-го скликання становить 132, тобто понад 30% від загальної кількості народних обранців.

Стаття 84 Конституції України зобов’язує народних депутатів України голосувати особисто. Проте чинне законодавство не передбачає жодних санкцій до депутатів за порушення цієї норми.     329


Новини по темі:avatar