12.10.2018, 08:34

''Перша перемога'': Філарет уточнив, без кого не було б автокефалії

''Перша перемога'': Філарет уточнив, без кого не було б автокефалії
''Перша перемога'': Філарет уточнив, без кого не було б автокефалії

Предстоятель Української православної церкви (Київський патріархат), патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що без президента України Петра Порошенка автокефалії не було б.

Така заява була зроблена під час особистого привітання з рішенням Синоду Вселенського Патріархату. "Я Вас вітаю з першою перемогою", - сказав він главі держави під час зустрічі.

"Я хочу Вам особисто подякувати, тому що завдяки Вашій наполегливості, завдяки Вашій мудрості ми досягли цього. Оскільки і попередні президенти також працювали, але не досягли. А Ви досягли цієї нашої спільної мети", - підкреслив Філарет.

У свою чергу Порошенко підкреслив, що поясненням його активної участі в процесі отримання автокефалії є розуміння того, що це дуже важлива частина процесу державотворення.

"Українська незалежність без наявності помісної автокефальної церкви, коли церква буде п'ятою колоною сусідньої держави, є не повною незалежністю. Це залишок колоніального статусу. І лише той факт, що Україна зараз, саме 11 жовтня, отримала автокефалію є завершенням формування незалежності дуже великої держави Україна. Найбільшої по території держави в Європі ", - сказав глава держави.Джерело: obozrevatel.com
     417


avatar