06.09.2018, 15:53

35% громадян України підтримують створення помісної автокефальної церкви

35% громадян України підтримують створення помісної автокефальної церкви
35% громадян України підтримують створення помісної автокефальної церкви

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

35% громадян України підтримують створення в Україні помісної автокефальної православної церкви, 19% не підтримують, 33,5% відповіли, що їх це не цікавить, а 12% вагалися з відповіддю.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування Центра Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 16 по 22 серпня 2018 року.

Центр опитав 2019 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. За словами опитувачів, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

У повідомленні також йдеться, що найбільше підтримують створення помісної церкви вірні Української православної церкви Київського патріархату, 61% — за та 11% — проти, тоді як серед вірних Української православної церкви Московського патріархату позитивно ставляться до цього 27%, а 42% − не підтримують.

Загалом, серед тих, хто вважає себе православним, 41% підтримують створення помісної автокефальної православної Церкви, не підтримують — 21%.

40% греко-католиків висловилися за та 19% проти створення помісної автокефальної церкви, утім серед них 42% не цікавило це питання або вагалися з відповіддю.

Переважна більшість тих, хто не відносить себе до жодного з віросповідань (84,5%) і тих, що вважають себе «просто християнами» (74%), а також більш ніж половина тих, хто відповів, що вони є «просто православними» (без віднесення себе до жодної конкретної православної церкви) (56%) або відповідали, що їх це не цікавить, або вагалися з відповіддю.

Частка тих, хто підтримує створення помісної автокефальної православної Церкви, переважає частку тих, хто це не підтримує, у Західному (відповідно 60,5% і 12%) та Центральному (відповідно 41% і 15%) регіонах. У Східному регіоні, навпаки, більше тих, хто це не підтримує (відповідно 14% і 32%), тоді як у Південному регіоні їх частки статистично значуще не відрізняються (відповідно 16% і 18%). У Східному і Південному регіонах більшість громадян або не цікавляться цією проблемою, або не визначилися (такі становлять 54% на Сході та 66% на Півдні).

Нагадаємо, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорювалось питання про створення єдиної помісної української церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч з Константинопольським патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив патріарху Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Як повідомлялося, в УПЦ Московського патріархату заявили, що томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.     249


Новини по темі:avatar