27.11.2018, 19:27

У чернівецьких ЗМІ виявлено матеріали з ознаками прихованої політичної реклами та чорного піару

У чернівецьких ЗМІ виявлено матеріали з ознаками прихованої політичної реклами та чорного піару
У чернівецьких ЗМІ виявлено матеріали з ознаками прихованої політичної реклами та чорного піару

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області у період з 20 серпня по 20 листопада зафіксували близько 300 публікацій у регіональних ЗМІ про потенційних кандидатів у президенти та їхні партії, що можуть мати ознаки прихованої політичної реклами. 17% цих матеріалів містили ознаки чорного піару.

Найбільше  позитивних матеріалів та публікацій з ознаками чорного піару стосуються Юлії Тимошенко – 97 і 18 відповідно. У Петра Порошенка співвідношення таких матеріалів становить 43 до 7. У Арсенія Яценюка - 36 до 9. Щодо 8 з 16 кандидатів матеріалів з ознаками чорного піару виявлено не було. 

Виборча кампанія офіційно ще не стартувала, тому дані матеріали не можуть вважатися політичною агітацією. Офіційно виборча кампанія розпочнеться 31 грудня цього року, а самі вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що поширення прихованої реклами забороняється українським законодавством, яке передбачає захист споживачів реклами від прихованої реклами. У Законі України «Про рекламу» (стаття 9, пункт 3) це питання регулюється так: «Інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою «Реклама» чи «На правах реклами». А в пункті 5 цієї статті зазначено: «Прихована реклама забороняється».

Радниця з юридичних питань Ольга Коцюруба зазначає, що закон України “Про рекламу” вимагає маркування матеріалів рекламного характеру, незалежно від того розпочався виборчий процес чи ні.

 Джерело: ОПОРА
     354


avatar