04.03.2019, 15:20

У Чернівцях пройшов чемпіонат області з класичного пауерліфтингу (фото, відео)

У Чернівцях пройшов чемпіонат області з класичного пауерліфтингу (фото, відео)
У Чернівцях пройшов чемпіонат області з класичного пауерліфтингу (фото, відео)

2 та 3 березня в Чернівцях проходив чемпіонат області з класичного пауерліфтингу серед дорослих, ветеранів, юнаків та дівчат, юніорів та юніорок, присвячений пам’яті чотирьох спортсменів, які віддали своє життя, під час бойових дій на Сході України. У приміщенні спортзалу БДМУ, за підтримки Федерації пауерліфтингу Чернівецької області та “Побратимів України”, через штангу пройшло близько сотні спортсменів різного віку та вагових категорій. 

З кожним роком, все більше молодиків надають перевагу спорту та здоровому способу життя, але не лише кількістю, а й якістю відзначились буковинські пауерліфтери. Жуковська Наталя та Татарин Святослав — перевиконали нормативи на майстра спорту міжнародного класу.

“Здорова нація — це сильна Україна”, — зауважив Сергій Качмарський, голова Федерації пауерліфтингу Чернівецької області.

Святослав Татарин поділився своїми враженнями та розповів, як йому вдалося досягти такого результату:

“ Я вважаю, що виступив не погано, хоча можна було краще. Готувався до цих змагань, майже півроку, звісно, доклав багато зусиль та часу. Загалом, займаюсь пауерліфтингом чотири роки. Результатом задоволений, тому що вага, яка мені підкорилась на 2,5 кілограми менше, ніж рекорд України. Завдячую результатом своєму тренеру Цибі Юрію Григоровичу та колективу залу, без них підготовка не була б такою плідною. Наразі, буду готуватись до наступного змагання — Кубок Дунаю, який пройде в Мукачеві. Це вже міжнародний рівень, буду намагатись підіймати планку, викладатись на повну потужність та досягати нових вершин.”

Також, у змаганнях приймав участь Андрій Карелов, який разом зі своїм тренером Валерієм Лупашку прийшов за черговим золотом. Незважаючи, на відсутність однієї руки, Андрій впевнено йде до своєї мети і додає з кожним змаганням. Народився Андрій в Чернівцях, проте у віці 2-х років переїхав з батьками до Греції, де провів 15 років життя. Вивчив мову, закінчив школу, та за сімейними обставинами повернувся до рідних Чернівців.

Наразі Андрію Карелову 23 роки. Сергій Качмарський, одразу помітив прихований потенціал Андрія, його силу волі та жагу до перемоги. Завдяки оточуючим у спортивному залі та видатним результатам на змаганнях, у хлопця зникли комплекси, він стає сильнішим та впевненішим.  Маючи на меті, допомогти хлопцю відчути себе повноцінним членом суспільства, здоровою та впевненою в своїх силах людиною, Сергій Качмарський підтримує хлопця всіма можливими способами. Андрій, мав усе необхідне для якісної та плідної підготовки до змагань, як результат — 40 кілограмів у жимі лежачи, 130 кілограмів у присіданні зі штангою та 150 кілограмів у становій тязі. У порівнянні з останніми змаганнями, Андрій Карелов покращив свої результати на 30 кілограмів, у кожній дисципліні, за що отримав заслужені нагороди.

Пауерліфтинг у Чернівецькій області стрімко розвивається та з кожним роком залучає нових амбітних спортсменів. Цей прогрес не можливо собі уявити, без ФПЧО та  “Побратимів України”, які прагнуть популяризувати не лише пауерліфтинг, а й інші види спорту, щоб молодь України росла здоровою та сильною. Кожен, хто зійшов з кривої дороги, отримає шанс проявити себе у будь-якому виді спорту. Побратими, піклуються про майбутнє, адже, саме молодь є рушійною силою змін.

Олександр Лукач     267


avatar