20.03.2018, 10:55

У Чернівцях активісти бойкотували відкриття аптеки без пандусів

У Чернівцях активісти бойкотували відкриття аптеки без пандусів
У Чернівцях активісти бойкотували відкриття аптеки без пандусів


У Чернівцях сьогодні члени Комітету доступності Чернівецької міської ради бойкотували відкриття аптеки на вулиці Головній, в якій вхід необлаштовано пандусами.

 

"На вулиці Головній немає жодної доступної аптеки для маломобільних груп населення – говорить Оксана Драчковська, член комітету доступності Чернівецької міської ради. – Власне, при вході до цієї аптеки також не встановлено пандуси".

 

"Відкриття повинно бути узгоджене з громадськістю. Тут є кнопка виклику, яка немає нічого спільного з доступністю, а є лише декоративним елементом поза законом", - сказала вона.

"Пандус тут встановити реально. З цим погодились представники відповідних департаментів міської ради та відділ охорони культурної спадщини, незважаючи на те, що всі ці будинки несуть історичну цінність. Ця аптека відкривається без пандуса і ми хочемо розібратися, хто дав відповідний дозвіл", – додає активістка.

"Ми не встановлювали пандуси, бо ця територія належить до буферної зони ЮНЕСКО і будинок є архітектурною пам’яткою – розповідає Оксана Денега, менеджер з розвитку мережі аптек "Здорова аптека", – Запит, щодо встановлення пандусів, вже надіслали до Міської ради. Відповіді ще не отримано".

На запитання, про те, хто ж надав інформацію, що аптека відноситься до буферної зони ЮНЕСКО, представник аптеки відповіла, що фахівець з Івано-Франківська, який має відповідну ліцензію.

"До Міської ради звернулося приватне підприємство "Здорова родина" для того, щоб спеціалісти надали рекомендації як облаштувати доступність аптеки – говорить Василь Мартинюк, головний спеціаліст планово-економічного відділу департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради, – Комітет доступності та структурні підрозділи Чернівецької міської ради, які відповідають за це, надали пропозицію, що тут доцільно встановлювати пандус".

За словами спеціаліста, керівництво аптеки повинно до першого травня встановити пандуси інакше представники департаменту будуть звертатися до органів, які надали їм цю ліцензію.Джерело: molbuk.ua
     93


Новини по темі:avatar