05.07.2018, 12:31

Тролейбусів на маршрутах у Чернівцях таки не вистачає

Тролейбусів на маршрутах у Чернівцях таки не вистачає
Тролейбусів на маршрутах у Чернівцях таки не вистачає

Після скасування кількох автобусних маршрутів у Чернівцях (№2, №11, №12 та №40) у людей з’явилася проблема дістатися центру міста. Особливо у вечірній час. Бо маршрутки зникли, а наявної кількості тролейбусів заледве вистачає, аби обслуговувати існуючі маршрути.

- З Нижньої Южки (вулиця Південно-Кільцева, нижче кільця) сідаємо з сином на п’ятірку. А потім на проспекті пересідаємо на «одиничку», аби добратися до «Юності Буковини» (до Соборної площі), де він займається, - каже чернівчанка Наталія. – Усе б нічого, але інтервали руху тролейбусів не збігаються. Тому доводиться їх чекати півгодини. А від кінотеатру «Чернівці» взагалі нічим дістатися додому. Навіть пройшовшись до зупинки тролейбуса «п’ятірки», не факт, що він приїде швидше. Там інтервал руху взагалі катастрофічний.

Щоправда, днями з центру міста до Південно-Кільцевої пустили так званий нічний тролейбус №6. За словами Чернівецького міського голови Олексія Каспрука, останній тролейбус номер 6 із зупинки на вулиці Бандери відправлятиметься о 23.40, а на Південно-Кільцевій буде 10 хвилин на першу.  

Водночас у міській раді планують запровадити нічні тролейюуси. Вартість проїзду там має становити 8 гривень. Проте наразі ніхто не знає, як це на практиці організувати. Бо у комунального підприємства «Тролейбусне управління» бракує водіїв. Хоча, як розповідає транспортне керівництво, теоретично все досить непогано.

- Інтервал руху тролейбусів не змінився. Наприклад, сьогодні (станом на 3 липня, - авт.) на маршрутах працюють 44 тролейбуси та один автобус МАН, - каже в. о. начальника Чернівецького тролейбусного управління Михайло Олексюк. – На маршруті №6 – 10 машин, на №1 – 9, №2 – 7-8, №№3-5 – 12, №4 – 2, а на №11, що їде у Садгору, три тролейбуси «Дніпро» та один автобус. Зараз катастрофічно не вистачає водіїв, бо людям потрібно йти у відпустки, потрібні вихідні, хтось може захворіти.

Але якщо у літній період пасажиропотік незначний, то з настанням осені значно зросте кількість студентів та учнів, люди повернуться із відпусток. Ось тоді у тролейбусників почнуться справжні проблеми. За словами керівника тролейбусного підприємства, від 30 серпня до 1 вересня взагалі обіцяють збільшити кількість тролейбусів на маршрутах до 60 чи навіть 65.

У міській раді вважають, що наразі, зважаючи на дані моніторингу, тролейбусники справляються із наявним пасажиропотоком, оптимістично заявив на засіданні міськвиконкому заступник міського голови Володимир Середюк.

- Моніторинг полягає у тому, чи справляється тролейбусне управління з перевезеннями пасажирів по цих маршрутах, чи ні (йдеться переважно про ті маршрути, де забрали автобуси, - авт.). На сьогоднішні – справляється, - каже він.

Але поки транспортні чиновники намагаються звикнути жити та працювати у нових умовах, деякі перевізники просто не випустили автобуси на маршрути. Так, 3 липня без попередження маршрути №9, 20 та 6 не виїхали із гаража.  

Водночас маршрутки №10А, 21 та 26 з 3 липня курсують за попередньою схемою руху. Таким чином, на маршруті №10А автобуси їдуть від Садків до Центрального ринку (колишнього магазину «Рязань»), на маршруті №21 – від Старої Жучки до автостанції на Садовій.

Також за колишньою схемою руху, без заїзду на вулицю Комунальників, працюватимуть автобуси на маршруті №26. До попередньої схеми руху повертаються також автобуси на маршрутів №26А.

 Джерело: https://pogliad.ua/news/chernivtsi/troleybusiv-na-marshrutah-u-chernivcyah-taki-ne-vistachae-357199
     433


Новини по темі:avatar