07.12.2018, 19:04

Три райони Чернівецької області залишились з «білими плямами»

Три райони Чернівецької області залишились з «білими плямами»
Три райони Чернівецької області залишились з «білими плямами»

Сьогодні на сайті Кабінету Міністрів України було опубліковано розпорядження про затвердження змін, що вносяться до перспективного плану формування 
територій громад Чернівецької області. Відповідно до розпорядження, затверджений план не покриває 100% території Чернівецької області і в трьох районах області залишаються «білі плями».

24-го липня Чернівецькою обласною радою було схвалено подані ОДА зміни до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області, який покривав 100% території області. Щодо даного проекту було висловлено ряд зауважень, в тому числі і представниками Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування. Фінальний текст проекту змін був оприлюднений тільки перед голосуванням обласної ради і не пройшов детального обговорення. Сам проект змін містив в собі ряд громад, які не відповідали Методиці формування спроможних територіальних громад, але не зважаючи на це, він був схвалений обласною радою без обговорення.

Відповідно до схваленого проекту змін, в Чернівецькій області мало бути створено 47 об’єднаних територіальних громад, а в затвердженому Кабінетом Міністрів України плані їх 42. Кабінетом Міністрів України були відхилені пропозиції щодо розширення меж Сокирянської ОТГ, яка в схваленому варіанті мала включати в себе всі необ’єднані села Сокирянського району. Як раніше зазначали представники Центру розвитку місцевого самоврядування, в даному випадку було порушено пункт 6 Методики, відповідно до якого центр громади має бути розміщений не далі, ніж 20 км від населеного пункту, а в окремих випадках – 25 км. Проте згідно з схваленим проектом перспективного плану, в Сокирянську громаду мали увійти 11 населених пунктів, які знаходяться на відстані більше, ніж 20 км від центру і з них 1 – понад 35 км, 7 – більше 30 км, 1 – близько 25 км.

Також було відхилено пропозицію про виокремлення в перспективному плані Киселівської громади (с. Киселів, с. Борівці та с. Шишківці), Тарашанської громади (с. Тарашани, с. Опришени, с. Станівці, с. Привороки та с. Слобідка), Карапчівської громади (с. Карапчів, с. Йорданешти), Сучевенської громади (с. Сучевени, с. Купка, с. Корчівці) та Кам’янської громади (с. Кам’янка, с. Старий Вовчинець, с. Багринівка).

Тож через порушення Методики формування спроможних територіальних громад в Сокирянському, Глибоцькому та Кіцманському районах Чернівецької області залишаться «білі плями», тобто населені пункти, які  не включені в жодну громаду відповідно до перспективного плану. Це означає, що ще як мінімум один раз мають бути внесені зміни  до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області.

З повним текстом розпорядження можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/2PnVIjD

 

Тарас Прокоп, радник з питань децентралізації Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування (0954900504)

      378


avatar