07.06.2018, 20:24

Тих, хто відмовляється від газових лічильників, можуть відключати від газопостачання

Тих, хто відмовляється від газових лічильників, можуть відключати від газопостачання
Тих, хто відмовляється від газових лічильників, можуть відключати від газопостачання

 Уже цього року ПАТ «Чернівцігаз» планувало завершити програму з безкоштовного встановлення газових лічильників та забезпечити облік у 100% споживачів.

Однак жителі міста відмовляються від лічильників, хоча закон зобов’язує до цього як компанію, так і споживачів, повідомляє прес-центр ПАТ "Чернівцігаз".

Від початку дії програми з безкоштовного встановлення лічильників газу побутовим споживачам ПАТ «Чернівцігаз» забезпечило 95,2% населення індивідуальними лічильниками.

На початок 2018 року не охопленими комерційним обліком енергоносія залишалося 4,8%.

За 5 місяців поточного року компанія встановила 4 тисячі приладів.

Попри те, що перед початком проведення робіт компанія неодноразово зверталася з офіційними листами до керівників балансоутримувачів будинків (ОСББ, КЖРЕП, ЖБК), департаменту ЖКГ та безпосередньо мешканців, фахівці компанії дедалі частіше зіштовхуються із відмовами та не допуском у помешкання з боку споживачів природного газу.

«Встановлення газових лічильників – це одна із передумов реформування газового сектору і це обов’язок, який на нас поклала держава. Однак через супротив споживачів, які не бажають показувати реальне споживання енергоресурсу, ми не можемо виконати покладених на нас завдань. Прикро, що заручниками цієї ситуації стають мешканці цілих будинків. Адже для того, щоб відновити газопостачання, наші фахівці мають потрапити в кожну квартиру аби перевірити чи немає витоків, але газовиків не допускають. А нехтувати правилами безпеки та ставити під загрозу сотні життів ми не маємо права» - зазначив Голова правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.

Згідно з Кодексом ГРМ, у випадку відмови від встановлення індивідуального лічильника, за такими особовими рахунками газорозподільна компанія повинна проводити нарахування за граничними нормами, тобто 18,3 куб. м на 1 особу або ж здійснити відключення від газопостачання таких споживачів.
      371


Новини по темі:avatar