02.09.2018, 20:04

ЗМІ: Росія організовувала “акустичні атаки” на дипломатів США

ЗМІ: Росія організовувала “акустичні атаки” на дипломатів США
ЗМІ: Росія організовувала “акустичні атаки” на дипломатів США

Понад 20 американських політиків піддались впливу мікрохвильового випромінювання під час “акустичних” атак на Кубі. За цим може стояти Росія, повідомляє The New York Times.

Про ці атаки стало відомо ще у 2017 році, однак раніше медики відмовлялись вірити про їхній вплив на здоров’я. Нещодавно директор департаменту нейрохірургії Університету Пенсільванії професор Дуглас Сміт заявив, що сучасна медицина припускає таку можливість. За його словами, все більше лікарів переконуються, що “акустичні акати” насправді шкідливі для людей.

Вперше такий вид атак зафіксували в кінці 2016 року. Детальний медичний звіт про них з’явився лише в березні 2018 року. Однак мікрохвильове випромінювання в ньому не згадувалося.

Наразі науковці дійшли висновку, що саме існування мікрохвильового випромінювання можна пояснити низку симптомів, на які скаржились постраждалі. Згідно з дослідженнями американського вченого Алана Фрея, вони можуть викликати головний біль, нудоту, та дратівливі звуки у голові. Саме його праці дають найчіткіше уявлення про походження мікрохвильових атак.

На думку самого Фрея, в “акустичних атаках” на дипломатів США брала участь Російська Федерація. Він стверджує, що саме росіяни зацікавлені в тому, щоб Сполучені Штати розірвали свої відносини з кубінцями.

Державний департамент США евакуював частину своїх дипломатичних співробітників та їхні сім’ї з Куби ще в 2017 році. Це сталося після заяв про “акустичну атаку” на співробітників посольства, яку провели через установку, що діяла поза чутним звуковим діапазоном. Тоді постраждали щонайменше 24 дипломати США та члени їхніх сімей. Всі постраждалі скаржились на однакові симптоми. Люди втрачали слух, почуття рівноваги, спостерігались порушення у функціонуванні когнітивних систем та сильних головних болях.

Нагадаємо: в липні цього року Сполучені Штати повернули з Китаю додому 11 співробітників своїх дипломатичних представництв через “акустичні атаки”. Вісьмох осіб евакуювали з генконсульства США в місті Гуанчжоу (південна провінція Гуандун), одного – з генконсульства в Шанхаї, двох – із посольства у Пекіні.Джерело: Український інтерес
     355


Новини по темі:avatar