26.03.2019, 22:37

«Вже нині живуть ті люди, які зможуть досягти поважного віку в тисячу років» - вчений

«Вже нині живуть ті люди, які зможуть досягти поважного віку в тисячу років» - вчений
«Вже нині живуть ті люди, які зможуть досягти поважного віку в тисячу років» - вчений

Відомий британський біолог-геронтолог, інформатик і математик, що працює зараз в області регенеративної медицини Обрі ді Грей впевнений, що вже нині живуть ті люди, які зможуть досягти поважного віку в тисячу років.

«Ми володіємо можливістю продовження життя людини на сотні років, і подібні досліди вже проходять на тваринах. Через 5 років їх будуть проводити і на людях, а приблизно до 2030 року старінню організму людини буде поставлено заслін» - розповідає вчений, щиро дивуючись з того, що його слова сприймають з недовірою. 

На сьогоднішній день біологічна максимум людського життя складає 120 років, але Обрі ді Грей заявляє, що життя можна подовжити за допомогою розробок в області редагування генів, нанотехнологій і, як би несподівано це не звучало, робототехніки.

Крім того експеременти зі стовбуровими клітинами дають велику надію на заміну, або продовження життя клітин, що відмирають. 

Сам Ді Грей вивів кілька основних типів пошкоджень в людському організмі, які призводять до старіння, серед них - мутація ДНК, накопичення в клітинах «сміття», втрата клітин і зменшення довжини тілометрів в клітинах.

За словами Ді Грея, всі технології, здатні боротися з цими ушкодженнями, вже є. Зокрема, дослідникам з медичного факультету Стенфордського університету вдалося штучно збільшити довжину старіючих тілометрів у мишей.

Також співробітники Гарвардської медичної школи наблизилися до вирішення проблеми скорочення кровоносних судин в м'язах, що, як вважається, призводить до поступового руйнування життєво важливих органів. Досліди на гризунах показали, що старі миші збільшили свою активність на біговій доріжці на 56%.     44


avatar