03.06.2018, 11:30

У Скоп'є відбулися протести через плани змінити назву Македонії

У Скоп'є відбулися протести через плани змінити назву Македонії
У Скоп'є відбулися протести через плани змінити назву Македонії

Тисячі прихильників правої македонської опозиції вийшли на вулиці Скоп'є в суботу, 2 червня, на протест проти планів щодо зміни назви країни.

Сусідня Греція вимагає перестати вживати назву "Македонія", позаяк так називається одна з її провінцій.

Незадоволені також вимагають дострокових виборів на тлі послаблення економіки, зазначає агенція новин Reuters.

 

Люди зібралися перед урядовою будівлею з прапорами Македонії та партії "Внутрішня македонська революційна організація - Демократична партія македонської національної єдності" (ВМРО-ДПМНЄ).

Її лідер Християн Мікоскі пообіцяв, що опозиція не підтримуватиме конституційні зміни щодо зміни назви країни, додає AFP.

Минулого року прибічники цієї політсили взяли штурмом будівлю парламенту через обрання спікером етнічного албанця в порушення процедури.

На початку року десятки тисяч людей протестували в грецьких Салоніках проти вживання назви "Македонія" стосовно Колишньої Югославської Республіки Македонія.

Афіни та Скоп'є на початку року домовилися поновити зусилля, спрямовані на врегулювання 25-річної суперечки.  Греція наполягає, що Македонія привласнила назву в однієї з північних грецьких провінцій, до якої також належить місто Салоніки, і тому блокує діалог щодо вступу країни до НАТО та ЄС.

Серед інших розглядаються варіанти "Нова Македонія", "Верхня Македонія" чи "Північна Македонія". Очікується, що будь-яка пропозиція має пройти через схвалення парламентом та референдумом.     356


Новини по темі:avatar