10.05.2018, 20:50

У Казахстані поліція розігнала акцію опозиції, затримані півсотні людей

У Казахстані поліція розігнала акцію опозиції, затримані півсотні людей
У Казахстані поліція розігнала акцію опозиції, затримані півсотні людей

У центрі Алмати пройшла акція протесту, організована опозиційним політиком Мухтаром Аблязовим, близько п'ятдесяти демонстрантів були затримані поліцією.

Про це повідомляє Reuters.

"У четвер казахська поліція затримала десятки людей, які вийшли на демонстрацію в найбільшому місті Центральної Азії після того, як опонент президента Нурсултана Назарбаєва закликав своїх послідовників протестувати", - йдеться в повідомленні.

Більше сотні людей взяли участь в акції протесту в центрі міста Алмати. В руках деяких демонстрантів можна було бачити плакати з написами "Свободу політичним в'язням" і "Припиніть тортури".

Поліція швидко розігнала натовп, затримавши не менше 50 осіб. Варто відзначити, що акції протестів в Казахстані є рідкісним явищем, всі масові зібрання повинні бути попередньо схвалені урядом країни.

Сьогоднішній мітинг був організований Мухтаром Аблязовим, колишнім банкіром і жорстким критиком Назарбаєва.

Заочно засуджений за шахрайство, Аблязов живе у Франції і використовує соціальні мережі для пошуку прихильників в Казахстані.

У березні казахський суд постановив, що його політичний рух "Демократичний вибір Казахстану" є екстремістським, з чого випливає, що його прихильники можуть зіткнутися з кримінальним переслідуванням     114


Новини по темі:avatar