27.08.2021, 18:31

Туреччина погрожує Греції війною: причина - острови в Егейському морі

Туреччина погрожує Греції війною: причина - острови в Егейському морі
Туреччина погрожує Греції війною: причина - острови в Егейському морі

Міністерство закордонних справ Греції скаржиться, що Туреччина погрожує їм війною в зв’язку з тим, що Афіни можуть розширити свої територіальні води з 6 до 12 морських миль в Егейському морі. 

Про це йдеться на сайті МЗС Греції у заяві міністра закордонних справ Нікоса Дендіаса після зустрічі з головою комітету з Міжнародних відносин Сенату США Робертом Менендесом. 

У заяві повідомляється, що Туреччина погрожує війною, якщо Греція скористається правом розширити свої води.

«Туреччина, порушуючи всі норми права, оголосила загрозу війни проти Греції, якщо вона скористається невід'ємним правом на розширення територіальних вод цих островів. Це єдина країна у світовому співтоваристві, яка висловила загрозу війни проти іншої країни. І навіть якщо ця інша країна реалізує свої невід'ємні права», - йдеться у заяві. 

Нагадаємо, ще в 1995 році Анкара пригрозила Афінам війною в разі розширення територіальних вод. Туреччина відмовилась підписувати Конвенцію ООН з морського права, згідно з якою країни можуть розширити свої територіальні води до 12 морських миль. Проте, наприклад, у Чорному морі Туреччина вирішила дотримуватись вигідної їй в цьому випадку норми, яка дозволяє розширити її територіальні води до 12 морських миль.

Конвенція ООН з морського права була відкрита для підписання 10 грудня 1982 року, а набрала сили 16 листопада 1994 року після закінчення 12 місяців із дня здачі на збереження, згідно зі статтею 308 Конвенції, ратифікаційної грамоти 60 державою.     432


avatar