31.08.2021, 06:21

США завершили виведення військ з Афганістану після 20-річної війни

США завершили виведення військ з Афганістану після 20-річної війни
США завершили виведення військ з Афганістану після 20-річної війни

30 серпня Сполучені Штати завершили виведення своїх військ з Афганістану, припинивши 20 -річну війну, яка завершилася поверненням бойовиків «Талібану» до влади.

Протягом останніх двох тижнів Вашингтон, який вимушений був поспішно та принизливо виходити з Афганістану, разом зі своїми союзниками НАТО здійснювали хаотичні авіаперевезення своїх військових, громадян США а також тих, хто співпрацював з Америкою. Про це повідомляє Reuters. 

Проте десятки тисяч афганців, які допомагали західним країнам і, можливо, мали право на евакуацію, залишились в Кабулі. 

Представник «Талібану» Карі Юсуф заявив: «Останній солдат США покинув аеропорт Кабула, і наша країна отримала повну незалежність», - повідомляв телеканал «Аль -Джазіра» в понеділок.

 А президент США Джо Байден у своїй заяві зазначив, що захистив своє рішення дотримуватись терміну виведення військ США, хоча це означало, що не всі бажаючі могли вийти.

«Тепер наша 20-річна військова присутність в Афганістані закінчилася», - сказав Байден, та подякував військовим США за проведення небезпечної евакуації.  Він планує звернутися до американського народу у вівторок вдень.

Байден викликав серйозну критику з боку республіканців та деяких його колег-демократів за те, як він поводився з Афганістаном, відколи таліби захопили Кабул.

Сенатор Бен Сассе, республіканський член Комітету з розвідки Сенату, назвав вихід США «національною ганьбою», яка стала «прямим результатом боягузства та некомпетентності президента Байдена». 

А ось сенатор-демократ Шелдон Уайтхаус написав у своєму твіттері: «Браво нашим дипломатам, військовим та розвідувальним органам. Повітряний ліфт зі 120 тисяч людей у ​​цій небезпечній та бурхливій ситуації - це те, чого ніхто інший не міг би зробити». 

20-річний конфлікт забрав життя майже 2500 американських військовослужбовців і приблизно 240 тисяч афганців і коштував близько 2 трильйонів доларів.

Тільки 38% американців схвалили поводження Байдена з афганськими виведеннями, а 51% - проти, згідно з опитуванням громадської думки Reuters/Ipsos, опублікованим у понеділок. Три чверті респондентів хотіли, щоб американські війська залишилися в країні, поки всі американські цивільні не зможуть вибратися.     355


avatar