27.08.2021, 16:34

США в стані тривоги: загроза нападів в аеропорту Кабула зростає

США в стані тривоги: загроза нападів в аеропорту Кабула зростає
США в стані тривоги: загроза нападів в аеропорту Кабула зростає

Збройні сили США, які допомагають евакуювати афганців, що відчайдушно намагаються втекти від нового правління талібів, перебувають в готовності до нових нападів і сьогодні, у п'ятницю 27 серпня. Про це повідомляє видання Reuters

Два вибухи та стрілянина в четвер, 26 серпня, відбулися біля воріт аеропорту, де тисячі людей зібралися, щоб спробувати потрапити всередину аеропорту та здійснити евакуаційні рейси. В результаті загинуло 85 людей, включаючи 13 військовослужбовців США. 

«Ісламська держава», ворог ісламістських талібів, а також Заходу, взяла на себе відповідальність за серію вибухів та стрілянину в Кабулі а також заявила, що один із їхніх смертників був націлений на «перекладачів та співробітників американської армії». 

Наразі Збройні сили США та їхні союзники намагаються завершити евакуацію своїх громадян та афганців, що співпрацювали з Америкою, до граничного терміну, встановленого президентом Джо Байденом, а саме - до 31 серпня.

Сьогодні темпи польотів прискорилися, і власникам американських паспортів було дозволено в’їхати на територію аеропорту. 

Щодо самих афганців - їх, на жаль, чекає ще одна біда: є занепокоєння, що вони зіткнуться з надзвичайною гуманітарною ситуацією через поширення коронавірусу, а окрім того насувається дефіцит продовольчих та медичних товарів.

Медичні запаси в Афганістані закінчаться протягом кількох днів, заявила у п'ятницю Всесвітня організація охорони здоров'я, додавши, що вона сподівається за допомогою Пакистану встановити повітряний міст у місто Мазарі-і-Шариф на півночі країни.     427


avatar