06.06.2018, 10:33

США представлять НАТО новий план щодо стримування Росії

США представлять НАТО новий план щодо стримування Росії
США представлять НАТО новий план щодо стримування Росії

Сполучені Штати Америки наполягають на тому, щоб їхні європейські союзники отримали більше батальйонів, кораблів і літаків НАТО, готових до бою, в рамках стримування союзниками від можливої ​​російської агресії.

Про це агентству Reuters розповіли чотири офіційні особи і дипломати США і НАТО.

7 червня на зустрічі міністрів оборони НАТО в Брюсселі глава Пентагону Джеймс Меттіс буде шукати підтримки плану посилення військової присутності.

Ця зустріч стане підготовкою саміту НАТО в липні, який повинен буде схвалити пропозиції, зроблені міністрами.

План передбачає, що в НАТО буде 30 сухопутних батальйонів, 30 ескадрилій винищувачів і 30 військово-морських кораблів, таких як есмінці, готових до розгортання протягом 30 днів після сигналу тривоги. Про конкретне число військ або крайній термін для вироблення стратегії мова поки не йде. Чисельність батальйонів в НАТО варіюється від 600 до 1000 військовослужбовців.

«У нас є противник (Росія), який може швидко проникнути в країни Балтії і Польщі в наземному нападі. У нас немає такої розкоші, як місяці на мобілізацію », - сказав один високопоставлений дипломат НАТО, який знає про плани США.

Один з американських чиновників заявив, що ініціатива в першу чергу спрямована на протидію Росії і відповідає Національної військової стратегії Пентагону 2018 року, яка звинувачує Москву в прагненні зруйнувати організацію Північноатлантичного договору.     388


Новини по темі:avatar