31.05.2018, 09:37

США планують вже 31 травня оголосити про введення мит на метали з ЄС - WSJ

США планують вже 31 травня оголосити про введення мит на метали з ЄС - WSJ
США планують вже 31 травня оголосити про введення мит на метали з ЄС - WSJ

Білий дім вже сьогодні, 31 травня, може оголосити про введення нових мит на сталь і алюміній з Європи, яке раніше президент США Дональд Трамп відклав до 1 червня.

За цей час сторони так і не змогли домовитися про умови скасування тарифів, пише The Wall Street Journal з посиланням на інформоване джерело.

У той же час, співрозмовник видання висловив думку, що уряди країн ще можуть в останній момент домовитися про угоду з тарифів і тоді плани адміністрації зміняться. Однак імовірність такого варіанту подій він оцінив, як дуже низьку.

У відповідь на нові американські тарифи на метали, в ЄС підготували і подали список до СОТ з переліком ряду товарів, на які можуть бути введені мита, вже 20 червня. У список, зокрема, потрапили апельсиновий сік, віскі, тютюн і мотоцикли з США.

Одночасно в ЄС підготували спільні пропозиції США для уникнення торгової війни. Джерела в дипломатичних колах відзначали, що мова йде про експорт американського скрапленого газу в Європу, про поліпшення умов доступу для автовиробників США на європейський ринок і про лібералізацію держзакупівель.

1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі та алюмінію. Вже 8 березня глава Адмінстрації підписав розпорядження про оподаткування іноземної стали 25% митом, а алюміній - 10%.     350


Новини по темі:avatar