30.01.2022, 20:27

Росія вимагає від НАТО роз’яснень по «гарантіях безпеки»

Росія вимагає від НАТО роз’яснень по «гарантіях безпеки»
Росія вимагає від НАТО роз’яснень по «гарантіях безпеки»

Росія змусила США та Європу вести переговори щодо регіональної безпеки, зібравши близько ста тисяч військових поблизу Українських кордонів. 

РФ вимагає у НАТО пояснень стосовно того, як будуть виконуватись ключові зобов’язання щодо безпеки. Про це сьогодні, 30 січня заявив міністр закордонних справ Сергій Лавров, повідомляє Reuters. 

 Президент Росії Путін заявив у п'ятницю, що Сполучені Штати і НАТО не задовольнили основні вимоги Москви щодо «гарантій безпеки». 

«Сьогодні через Міністерство закордонних справ ми надсилаємо офіційний запит нашим колегам по Альянсу та ОБСЄ, закликаючи їх пояснити, як вони мають намір виконувати (своє) зобов’язання не зміцнювати свою безпеку за рахунок безпеки інших», - сказав Лавров в ефірі державного телебачення.

«Якщо вони не мають наміру цього робити, то повинні пояснити, чому. Це буде ключовим питанням у визначенні наших майбутніх пропозицій, про які ми доповімо президенту Росії Володимиру Путіну», - сказав Лавров.

Він зазначив, що Росія буде домагатися від Заходу не просто обіцянок, а «юридично обов'язкових гарантій безпеки, які забезпечили б безпеку на всьому європейському континенті з повним, однаковим врахуванням законних інтересів Росії».

РФ вимагає від НАТО відвести війська та зброю зі Східної Європи та заборонити Україні претендувати на вступ до альянсу. Вашингтон і його союзники по НАТО відкидають цю позицію, але заявляють, що готові обговорювати інші теми, такі, як контроль над озброєнням та заходи зміцнення довіри.     262


avatar