04.02.2022, 15:07

Росія та Китай зробили спільну заяву

Росія та Китай зробили спільну заяву
Росія та Китай зробили спільну заяву

РФ та КНР зробили спільну заяву після зустрічі президентів двох країн, яка відбулась сьогодні, 4 лютого, в Пекіні. 

Про це йдеться на сайті Кремля. 

У повідомленні зазначається, що «сторони глибоко стурбовані серйозними викликами у сфері міжнародної безпеки та виходять із того, що долі народів усіх країн взаємопов'язані»

Китай та Росія спільно вважають, що жодна держава не може і не повинна забезпечувати свою безпеку за рахунок безпеки інших держав. Сторони підкреслили, що і надалі будуть підтримувати одне одного у питаннях своїх «корінних» інтересів, виступаючи проти «втручання зовнішніх сил у свої внутрішні справи».

В заяві йдеться також про те, що і РФ, і Китай спільно виступають проти подальшого розширення НАТО та закликають Північноатлантичний альянс відмовитися від «ідеологізованих підходів часів холодної війни, поважати суверенітет, безпеку та інтереси інших країн, різноманіття їхніх цивілізаційних та культурно-історичних укладів, об'єктивно і справедливо ставитися до мирного розвитку інших держав».

Також Росія зазначила, що виступає проти незалежності Тайваню «у будь якій формі», та вважає Тайвань невід'ємною частиною Китаю.      306


avatar