04.06.2018, 14:17

РФ планують виключити з бази Інтерполу

РФ планують виключити з бази Інтерполу
РФ планують виключити з бази Інтерполу

Члени парламенту Великобританії попросили главу МВС країни Саджіда Джавіда посприяти в обмеженні доступу Росії до бази даних Інтерполу.

Про це пише видання The Telegraph.

Група парламентарів, що об'єднує в собі представників різних партій, вважає, що членство Росії в міжнародній організації неодноразово дозволяло їй запитувати арешт Браудера, що виступає проти порушення прав людини в країні і не раз критично висловлювався на адресу президента РФ Володимира Путіна

Газета зазначає, що заклик пішов за затриманням Браудера в Мадриді іспанською поліцією минулого тижня.

"Москва повинна зосередитися на залученні до відповідальності винних у вбивстві Магнітського", - прокоментував ситуацію міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон.

Британське видання стверджує, що Браудер був затриманий у зв'язку з тим, що Росія знову спробувала використовувати Інтерпол в своїх цілях.

"Росія зловживає цією системою, переслідуючи Білла Браудера. Він - громадянин Великобританії і прийшов час британському уряду залучити Інтерпол до відповідальності за такі провали, як в Іспанії минулого тижня", - заявив один з депутатів, що склали лист з закликом до Джавід.

У 2017 році Рада Європи вже називав спроби Росії домогтися арешту Браудера через Інтерпол прикладом зловживання системою з метою переслідування державами політичних цілей.
      334


Новини по темі:avatar