16.04.2020, 13:00

«Нульовим пацієнтом» з COVID-19 був співробітник лабораторії в Ухані - ЗМІ

«Нульовим пацієнтом» з COVID-19 був співробітник лабораторії в Ухані - ЗМІ
«Нульовим пацієнтом» з COVID-19 був співробітник лабораторії в Ухані - ЗМІ

Китайська влада спеціально вигадала версію про ринок тварин для того, аби відвести підозру від лабораторії. Про це повідомив сьогодні, 16 квітня, американський телеканал Fox News. 

Такий висновок телеканал оприлюднив після того, як ознайомився з інформацією, котру надали декілька джерел, які були ознайомлені з рішенням влади Китаю та бачили відповідні документи. 

За даними цих джерел, «нульовий пацієнт» заразився в лабораторії від кажана, а вже потім поширив хворобу містом. Китай, в свою чергу, приховав цей факт та заявив, що «нульовий пацієнт» заразився на уханському ринку тварин і морепродуктів «Хуанань». Пізніше стало відомо, що там ніколи не продавали кажанів. Таким чином влада Китаю хотіла відвести підозру від лабораторії. Хоча джерела зазначають, що вірус виник не як «біологічна зброя» а через намагання Китаю продемонструвати, що їхні зусилля з виявлення та боротьби з вірусами дорівнюють або і перевищують можливості США. 

Fox News звертався за коментарем до президента США Дональда Трампа, і той в свою чергу, ще вчора, 15 квітня на брифінгу повідомив, що чув про цю історію та ретельно вивчає ситуацію. 

Держсекретар США Майк Помпео розповів Fox News, що на сьогодні можна достовірно говорити тільки про те, що вірус COVID-19 дійсно виник в Ухані. 

«Ми знаємо, що Уханський інститут вірусології розташований усього за кілька миль від ринку диких тварин. Влада США старанно працює, щоб усе з'ясувати», - додав він. 

Джерела інформації такрж підкреслили, що це не остаточне рішення стосовно виникнення COVID-19, наразі слідство триває. 

      1386


avatar