27.05.2018, 20:18

Інженер з Нідерландів запропонувала більш досконалу заміну Wi-Fi

Інженер з Нідерландів запропонувала більш досконалу заміну Wi-Fi
Інженер з Нідерландів запропонувала більш досконалу заміну Wi-Fi

Джоан О, яка представляє Технічний університет Ейндховена в Нідерландах виступила з пропозицією переходити від існуючих Wi-Fi до більш перспективним інфрачервоним мереж. На думку фахівця, подібне дозволило б в деяких випадках збільшити швидкість передачі даних на порядки.

За словами дослідниці, сучасні Wi-Fi-мережі працюють далеко не так швидко, як це хотілося б споживачам, і багато в тій чи іншій ситуації відчували через це роздратування.

Більш того, з часом бездротові мережі починають застосовуватися все активніше, а даних з їх допомогою потрібно передавати все більше.

Нарешті багато Wi-Fi роутерів, які працюють одночасно, можуть створювати перешкоди один для одного, і з часом ця проблема також буде лише посилюватися.

Все це, на думку Джоан О, дозволяє заявити, що цій галузі потрібні принципово нові рішення.

Інфрачервоні мережі дозволили б вирішити відразу кілька назріваючих проблем - з їх допомогою за секунду передати на два з половиною метри можна буде 42,8 гигабита інформації (сьогодні ця цифра рідко досягає і 1 гігабіта в секунду), причому різні мережі, як стверджується, що не будуть заважати один одному, оскільки кожен канал передачі даних буде являти собою окремий «промінь».

Джоан вважає, що перехід на інфрачервоні мережі може бути дешевшим і простішим, ніж може здатися на перший погляд.

При цьому найбільш значущою проблемою, з якою могла б зіткнутися пропонована технологія, є той факт, що інфрачервоний сигнал, на відміну від сигналу Wi-Fi, не зможе «пробитися» через такі перешкоди, як стіни, а значить, джерела цього сигналу потрібно буде розташовувати в кожному приміщенні, де інтернет може знадобитися.

При цьому в тому, щоб пристрій, що одержує сигнал, знаходилося в одній точці, на думку Джоан О, необхідності не буде - спеціальним чином налаштовані антени могли б ці переміщення відстежувати і відповідним чином перенаправляти промінь.     326


Новини по темі:avatar