29.05.2018, 15:47

Грузія розриває дипломатичні відносини з Сирією

Грузія розриває дипломатичні відносини з Сирією
Грузія розриває дипломатичні відносини з Сирією

Грузія офіційно розпочала процедуру розриву дипломатичних відносин з Сирійською Арабською республікою.

Про це йдеться в заяві глави грузинського МЗС Михайла Джанелідзе, опублікованому прес-службою відомства.

Причиною таких дій грузинської сторони стало визнання Сирією незалежності Абхазії і Південної Осетії, які, згідно з міжнародним законодавством, є частиною Грузії.

Рішення про визнання незалежності і встановлення дипломатичних відносин з Абхазією і Південною Осетією в МЗС розцінили як порушення міжнародного права, а також підтримку російської агресії в Грузії.

"Таким чином, сирійський режим ігнорував міжнародно-правове зобов'язання по територіальної цілісності суверенної держави і непорушності міжнародно визнаних кордонів. Беручи до уваги це, Грузія почала процедуру розриву дипломатичних відносин з Сирійською Арабською республікою", - йдеться в заяві.

У МЗС країни також закликали міжнародне співтовариство належним чином оцінити дії сирійської влади і відреагувати на них.

Сьогодні стало відомо про офіційне визнання Сирією Абхазії і Південної Осетії і встановленні між ними дипломатичних відносин.

Як відомо, Південна Осетія в односторонньому порядку проголосила незалежність 29 травня 1992 року в ході збройного конфлікту з Грузією. Південна Осетія визнана кількома державами - членами ООН (Росією, Нікарагуа, Венесуелою, Науру і вже - Сирією) і поруч невизнаних і частково визнаних республік (Нагірний Карабах, Придністров'я, Сахари Арабська Демократична республіка, Автономне територіальне утворення Гагаузія, Уряд Республіки Сербська Країна в вигнанні ).

Абхазія проголосила незалежність після війни з Грузією 1992-1993 рр. Фактично територія контролюється владою частково визнаної Республіки Абхазія. У документах ООН Абхазія розглядається як територія Грузії.     350


Новини по темі:avatar