30.01.2022, 21:49

Частину санкцій проти Росії США може запровадити до вторгнення РФ в Україну

Частину санкцій проти Росії США може запровадити до вторгнення РФ в Україну
Частину санкцій проти Росії США може запровадити до вторгнення РФ в Україну

Законопроект про санкції проти Росії на випадок вторгнення в Україну знаходиться «на фінішній прямій», розповів в ефірі CNN голова комітету із закордонних справ Сенату Конгресу США Боб Менендес та сенатор Джеймс Ріш. Вони повідомили, що частина цих санкцій може бути застосована навіть до можливого вторгнення. Про це повідомляє «Дождь», посилаючись на CNN. 

Відомо, що адміністрація президента-демократа Джо Байдена хоче відкласти введення санкцій до можливого вторгнення РФ в Україну, причому Республіканська партія вимагає ввести санкції вже зараз.  На запитання, чи домовилися сенатори про терміни санкцій, вони відповіли, що частина з них може бути запроваджена до вторгнення, частина – після.

«Деякі санкції можуть бути введені і раніше на підставі того, що Росія вже зробила, — це кібератаки щодо України, операції «під чужим прапором», спроби підірвати владу в Україні зсередини. Але справді руйнівні санкції, які роздавлять російську економіку, ці санкції будуть введені, якщо Росія почне вторгнення», — сказав Менендез.

Він додав, що США продовжують постачати військову допомогу Україні, а це означає, що «Путіну доведеться ухвалити рішення про те, скільки російських синів повернуться додому в мішках для тіл». 

Менендез пояснив, що заходи у відповідь на агресію РФ у законопроекті включають значні санкції проти російських банків і російського держборгу, що «скалічать» економіку Росії, у поєднанні з військовою допомогою Україні.  «Ці санкції перевершують усі, які ми розглядали до цього», - сказав сенатор.

При цьому Ріш зауважив, що, на думку американської влади, Володимир Путін ще не ухвалив рішення про вторгнення в Україну.  Тому США роблять все, щоб показати російському президентові, що це «погана ідея».

Ввести превентивні санкції проти Росії раніше пропонував президент України Володимир Зеленський.  Держсекретар США Ентоні Блінкен відповів на це, що у такому разі санкції втратять свій стримуючий ефект.     279


avatar