28.02.2019, 13:39

“Барселона” перемагає всупереч

Не дивлячись на інертність, каталонці витиснули максимум зі своєї гри, на відміну від королівського клубу, який попри велике бажання не зміг реалізувати свої моменти. Як підсумок, розгром на Сантьяго Бернабеу та черговий фінал Кубку Іспанії для “Барселони”.

У Мадриді на Сантьяго Бернабеу відбувся матч-відповідь ½ фіналу Кубку Іспанії, між “Реалом” та “Барселоною”. Столичний клуб не вигравав цей трофей з 2014 року, маючи у своєму активі дев’ятнадцять кубків( більше тільки у Атлетіка з Більбао — 23). Після першої зустрічі на Камп Ноу (1:1), королівський клуб мав незначну перевагу, завдяки голу на виїзді, але в цьому сезоні матчі, де “Реал” залишав свої ворота недоторканими, є винятком із правил. Барселона ж незмінно виходить у фінал чотири роки поспіль і, загалом, в цьому сезоні демонструє більш впевнену гру, а що найголовніше — результат.

Ель-Класико, яке з нетерпінням чекає кожен поціновувач футболу, почалось досить несподівано. Гравці королівського клубу з перших хвилин пішли у жвавий пресинг і не давали каталонцям спокійно розігрувати м’яч в центрі поля. “Барселона” була вимушена розвивати свої атаки, через навіси у боротьбу. Гра була в’язкою, обидві команди робили багато помилок у простих ситуаціях, раз по раз втрачали м’яч у центрі поля. “Реал” виграв боротьбу за центр поля, але втілити це у небезпечні моменти не виходило і перший момент виник у воріт господарів. На 8-й хвилині Мессі зробив ривок у центрі поля та відпасував на Усмана Дембеле, той вирізав діагональ на Суареса, який робив скидку в центр воротарського майданчику, на Роберто, але цю передачу перервав Регілон та вибив м’яч на кутовий. На 10-й хвилині арбітр матчу продемонстрував, що буде давати грати, адже після підкату Ракітіча прямою ногою в Каземіро, жовта картка залишилась у кишені. У грі почалось затишшя, гравці Реалу “перекривали кисень” Мессі, але й самим попереду чогось не вистачало.

Загалом рівень гри обох команд, м’яко кажучи, не тішив око. Барселона всі свої атаки розвивала через Мессі, який окрім довгих діагоналей за спини захисникам, не мав варіантів. Каталонці виглядали вайлувато, тільки Усман Дембеле постійно шукав зони та пропонував себе. Мадридці ж, навпаки, були заряджені та йшли в активний відбір, але занадто багато браку у передачах, призвели до того, що гра зав’язла у центрі поля. На 19-й хвилині усіх підбадьорив Вінісіус, який пробив вище воріт, після передачі Бензема. “Барселона” одразу ж відповіла, стараннями Регілона, який невдало відпасував назад, цим скористався Дембеле, але передача на Суареса була невдалою і м’яч пішов на кутовий. На 23-й хвилині сталась пожежа у штрафній каталонців, після прострілу Бензема, спочатку Тер Штеген врятував після удару з розвороту Вінісіуса, а за декілька миттєвостей Лукас Васкес намагався заштовхати м’яч у ворота, але вище воріт.

В свою чергу каталонці мали багато проблем у розвитку позиційних атак, так на 36-й хвилині Жерар Піке спробував прорватись через центр поля, але Каземіро зіграв на перехоплені і одразу ж вирізав передачу у вільну зону на Вінісіуса, удар після виходу 1 на 1 заблокував Ланге, м’яч знову відскочив до бразильського вундеркінда, той віддав передачу на Бензема, який з семи метрів влучив прямо у голкіпера. Вже через дві хвилини Регілон з лівого флангу вирізав передачу на Вінісіуса, який вдарив вище воріт. Барселона виглядала інертною  та залишала гравцям королівського клуба багато вільних зон. У першому таймі “Реалу” не вистачило майстерності, а “Барселоні” потрібно було прокинутись, адже жодного моменту вона не створила.

У другому таймі ситуація на футбольному полі не змінилась і “Реал” продовжив агресивний пресинг, а “Барселона” грала так, ніби гол прийде сам. І на 50-й хвилині перший же удар каталонців у площину воріт, завершився голом. Альба відпасував на Дембеле, той пройшов захисника і відпасував на Суареса, який ударом в один дотик, поклав м’яч у ближній кут —0:1.

Після пропущеного м’яча гравці королівського клубу завелись і спочатку на 53-й хвилині Крос пробив вище воріт, а вже на 54-й, після порушення правил, подав зі штрафного на Каземіро, але той вдарив головою повз ворота. На 60-й хвилині Регілон проходить Семеду та вирізає діагональ на Васкеса, який падає у боротьбі з Альбою та Лангле, без порушення правил. А вже на 62-й хвилині Вінісіус проходить на віражі бідолашного Семеду, подає на Регілона, який б’є головою в дальній кут, але Тер Штеген у кошачому стрибку рятує свою команду від пропущеного м’яча. Варто відзначити, що вкрай поганий матч провів Семеду, який програв майже всі єдиноборства проти Вінісіуса та Регілона. “Реал” продовжив набирати обороти і вже на 68-й хвилині Вінісіус після сольного проходу пробив у дальній кут, але голкіпер каталонців знову врятував команду. Не забиваєш ти, забивають тобі — говорить давня футбольна приказка, а королівський клуб у цей вечір не реалізував купу моментів. Щоб втішити своїх одноклубників, через погану реалізацію, Варан вирішив забити у свої ворота. На 69-й хвилині реактивний Дембеле, після пасу Семеду прострілив на дальню стійку в бік Суареса, Варан у підкаті спробував відвести загрозу, але зрізав м’яч у власні ворота —0:2.

Після другого пропущеного голу гравці королівського клубу були дезорієнтовані і вже на 72-й хвилині, після невдалих дій в обороні, Суарес обіграв Каземіро у центрі штрафного майданчика, і той порушив правила на уругвайці — пенальті. Чому саме Каземіро зустрічав Суареса, залишається під великим знаком запитання. А сам Суарес холоднокровно пробив пенальті у стилі Паненки і поховав шанси “Реалу” на двадцятий Копа Дель Рей — 0:3. В останні хвилини другого тайму мадридці морально розбиті і ініціатива цілком у ногах “Барселони”. Заміни Сантьяго Соларі, ніяк не вплинули на гру, а десь навіть зашкодили. В останні п’ять хвилин “Реал” активізувався, але навіть гол престижу забити не вдалось.

Отож, каталонці спокійно довели матч до перемоги и проходять до фіналу Кубка Короля у п’ятий раз поспіль, де зустрінуться з переможцем пари Валенсія — Бетіс. Говорити, хто є фаворитом немає сенсу, але у футболі можливо все, що видно не озброєним оком на прикладі цього матчу. Ну а “Реал” зіграв одну з найкращих ігор у цьому сезоні , не дивлячись на результат. Рахунок зовсім не відповідає дійсності, яка відбувалась на футбольному полі. Королівському клубу є, що доводити в наступному Ель-Класико, яке відбудеться вже цієї суботи. Щоправда, як виявилось, одного бажання та швидкості проти “Барселони” замало, потрібно додати в майстерності.

Реал - Барселона 0: 3 (перший матч - 1: 1)

Голи: Суарес, 50, 73 (з пенальті), Варан, 69 (у свої ворота)

Реал: Навас - Карвахаль, Варан, Рамос, Регілон - Модріч, Каземіро (Вальверде, 75), Кроос - Васкес (Бейл, 68), Бензема, Вінісіус (Асенсио, 81)

Барселона: тер Штеген - Семеду, Піке, Ленгле, Альба - Ракітіч, Бускетс (Артур, 86), Роберто - Мессі, Суарес (Відаль, 79), Дембеле (Коутіньйо, 75)

Попередження: Васкес, Каземіро - Бускетс, Семеду