29.05.2018, 14:20

Україна зберегла восьме місце в рейтингу національних асоціацій

Україна зберегла восьме місце в рейтингу національних асоціацій
Україна зберегла восьме місце в рейтингу національних асоціацій

УЄФА підтвердив рейтинги клубів і національних асоціацій за підсумками сезону 2017/18, які впливають на розподіл путівок до Ліги чемпіонів УЄФА і Лігу Європи УЄФА.
 
Рейтинг клубних коефіцієнтів УЄФА

«Шахтар» займає 14-е місце, «Динамо» - 23-е.
 
Як і очікувалося, «Реал» зберіг першу сходинку п'ятий рік поспіль, а ось серед найближчих переслідувачів відбулися перестановки. За рахунок перемоги в Лізі Європи «Атлетіко» піднявся на дві позиції і йде другим. Завдяки цьому вперше два верхні рядки в рейтингу займають клуби з одного міста. «Баварія» і «Барселона» втратили по одній позиції. «Манчестер Сіті», лідер за рейтингом серед англійських клубів, вперше увійшов в десятку. «Ліверпуль» піднявся на 12 сходинок і посідає 22 місце.
 
Клубний рейтинг УЄФА для національних асоціацій

Іспанія лідирує шостий сезон поспіль. Англія та Італія піднялися на сходинку вище, а Німеччина опустилася з другого місця на четверте. Решта асоціації в топ-10, в тому числі і Україна, зберегли свої позиції.

Клубний рейтинг для національних асоціацій використовується при відборі команд в Лігу чемпіонів і Лігу Європи. Від нього залежить, скільки учасників буде від кожної країни і з якої стадії вони почнуть виступи.

Рейтинги за підсумками сезону 2017/18 визначають, скільки прямих путівок в груповий етап Ліги чемпіонів-2019/20 отримають топ-асоціації. У Іспанії, Англії, Італії та Німеччини по чотири місця; у Франції і Росії - по два; у Португалії, України, Бельгії та Туреччини - по одному.

Переможцю Ліги Європи-2018/19 гарантована путівка в груповий етап Ліги чемпіонів-2019/20. Якщо він завоює її за результатами внутрішнього чемпіонату, тоді вона дістанеться третьої групи з чемпіонату п'ятої асоціації рейтингу. Як, наприклад, було у випадку з Францією в цьому сезоні.

Участь в груповому етапі гарантовано і переможцю Ліги чемпіонів. Якщо він отримає путівку за підсумками національної першості, тоді вона відійде чемпіону 11-ї країни рейтингу. У сезоні 2018/19 таким привілеєм скористалася Чехія. У сезоні 2019/20 це може зробити Австрія.

На груповому етапі Ліги Європи гарантовано виступлять по два клуби від Іспанії, Англії, Італії, Німеччини та Франції. За однією команді делегують Росія, Португалія, Україна, Бельгія, Австрія та Швейцарія. Тобто зміна в порівнянні з сезоном 2018/19 лише одне - місце Чехії посіла Австрія.

Відбір команд в Лігу чемпіонів УЄФА і Лігу Європи УЄФА в сезоні 2019/20 буде проводитися відповідно до клубним рейтингом національних асоціацій станом на кінець сезону 2017/18 (на підставі результатів в сезонах з 2013/14 по 2017/18).
 
Остаточний список учасників Ліги чемпіонів і Ліги Європи в сезоні 2019/20 буде офіційно затверджений УЄФА влітку 2019 року.     460


Новини по темі:avatar