03.06.2018, 17:00

Шовковський: У 2013 Суркіс заборонив висловлювати думки по розгону студентів

Шовковський: У 2013 Суркіс заборонив висловлювати думки по розгону студентів
Шовковський: У 2013 Суркіс заборонив висловлювати думки по розгону студентів

Колишній голкіпер київського «Динамо» і збірної України Олександр Шовковський у своїй книзі написав про те, як віце-президент УЄФА і старший брат президента київського клубу Ігоря Суркіса Григорій Суркіс розкритикував пост воротаря в фейсбуці про розгін мітингу студентів проти Віктора Януковича на Майдані в 2013 році .

«Коли прочитав новини про розгін студентів, я не зміг додзвонитися синові, який тоді жив у Михайлівському провулку. Після цього на своїй сторінці в фейсбуці я розмістив пост про те, що як громадянин і представник народу (а значить, сам народ) маю право на свою точку зору, а тому ніхто не має права закривати мені рот. Тому йду в парк Тараса Шевченка, щоб продемонструвати свою позицію.
 
Потім побачив, що крім півсотні пропущених дзвінків, з'явилося мільйон повідомлень. Більшість дзвінків було від керівництва клубу, повідомлень - від близьких мені хлопців. Ще був номер і прохання зателефонувати по ньому в будь-який час доби. Я набрав його і вийшов на розмову з Григорієм Суркісом.
 
Дуже жорсткий, дуже довгий, дуже предметна розмова про те, що я як капітан «Динамо» ні в якому разі не маю права ось так висловлювати свої думки та ідеї. І що, тим більше як киянин, як відомий футболіст, який для багатьох є кумиром і об'єктом для наслідування, я не можу собі дозволити висловлюватися в такому ключі.
 
Ми тоді довго сперечалися. Я намагався шукати аргументи і відстоювати свою позицію. Розмова вийшла нескінченним, ми згадали тоді фактично всю мою біографію з тієї миті, як я прийшов в «Динамо». Але в моєму пості не було ні слова пафосу: я повністю підтримував цінності, в ім'я яких тоді вийшли студенти.
 
Дав слово - тримай його. Якщо пообіцяв щось зробити, доведи обіцяне до кінця. В кінцевому підсумку я не відступив. Але той жорстка розмова з Григорієм Суркісом, а потім на наступний день і з Ігорем Суркісом, якому я також намагався пояснити, що відчуваю і чому так написав, все ще лежав на душі важким тягарем.
 
Ігор Михайлович сказав, що у нього до мене як у президента «Динамо» немає ніяких питань. Але саме в ту ніч у мене в волоссі з'явилася не одна сива пасмо: посивіти за ніч - аж ніяк не метафора », - написав Шовковський в своїй книзі.     370


Новини по темі:avatar