16.05.2018, 11:36

Паулу Фонсека: «Україна може повторити шлях Португалії»

Паулу Фонсека: «Україна може повторити шлях Португалії»
Паулу Фонсека: «Україна може повторити шлях Португалії»

Головний тренер «Шахтаря» Паулу Фонсека провів відкритий урок на тему «Футбол в Португалії».

Наставник «гірників» виступав в лекторії фан-зони Євробачення на запрошення Посольства Португалії в Україні та телеканалу «UA: перший».

Відвідати захід міг кожен охочий, і таких набралося чимало - все місця в залі були зайняті. Під час півторагодинного спілкування Паулу Фонсека розповів, який шлях подолав португальська футбол, перш ніж досягти нинішнього високого рівня, детально зупинився на тому, як організована робота по вихованню молодих футболістів і тренерів, яка роль в цьому процесі відводиться державі і клубам.

«Одного разу в Португалії зрозуміли, що якщо неможливо купувати якісних футболістів, то треба самим виховувати хороших гравців і тренерів. Це сталося 15-20 років тому. Тоді в країні почали будувати величезну кількість полів і спорткомплексів для дітей, стали навчати десятки молодих наставників. Все це дає результати сьогодні: у нас сильний чемпіонат, найкраща в Європі збірна, а наші футболісти і тренери - в топ-клубах світу. Упевнений, в Україні є необхідний потенціал і можливості, щоб прийти до цього. Тут багато талановитих гравців, а люди дуже люблять футбол », - зазначив Паулу Фонсека.

Головний тренер «Шахтаря» розповів і про свою професійну кар'єру, а під час діалогу з аудиторією порушувалися найрізноманітніші теми: від майбутнього фіналу Ліги чемпіонів до необхідності введення системи відеоповторів.

До речі, останню ідею Паулу підтримав. Завершувати зустріч не хотів ні сам Фонсека, ні присутні, однак формат зобов'язував вкластися у відведений час. Компенсацією стала фотосесія та неформальне спілкування.     371


Новини по темі:avatar