10.08.2018, 15:39

Скільки коштує вивчити англійську у Чернівцях?

Скільки коштує вивчити англійську у Чернівцях?
Скільки коштує вивчити англійську у Чернівцях?

На що звертати увагу при виборі курсів іноземних мов?

Найперше – це мета, з якою хочеш вивчити мову. Також важливі терміни; чи цікавить складання іспитів; цінова політика; викладачі; місце розташування; офіс, кабінети.

Ще раджу звертати увагу на те, чи має школа Ліцензію Міністерства освіти і науки. Багато шкіл успішно працюють і без неї, її важко отримати, але ліцензія – це додатковий бонус. Ми таку маємо від початку заснування Курсів – з 2000 року. Тому маємо право на видачу сертифікатів державного зразка.

Коли студент закінчує курс, складає іспит на той рівень, який вивчав – від А1 до В2 . На такий рівень він отримує сертифікат державного зразка, що засвідчує знання мови. З ним можна вступати закордон, підтверджувати знання мови при влаштуванні на роботу та ін..

Як «перевірити» викладача?

Потрібно прийти на пробне заняття. Воно є у більшості шкіл, у нашій – безкоштовно. В процесі бачиш, наскільки ця людина зрозуміло викладає. Ніхто ж не буде перевіряти диплом викладача і змушувати писати тест.

У нас це відбувається так: людина приходить на пробне, може просто сидіти і слухати, а може брати участь. Так їй найпростіше зрозуміти, наскільки викладач кваліфіковано і доступно пояснює, яка у нього подача. Відразу видно, чи скучно на занятті, чи це начитка цілий урок чи, навпаки, яскраве заняття.

Буває, що студенти приходять до конкретного викладача – за рекомендаціями від друзів, знайомих.

Важливо, щоб викладачі самі постійно вчилися, отримували нові методичні знання. Для наших Курсів це обов’язкова умова. Раз на кілька місяців ми їздимо до Києва, Львова на тренінги, семінари (співпрацюємо з Британською Радою, International House, СОВА та ін.). Коли приймаємо на роботу викладачів, вони спочатку приходять тест, потім методичну практику – показують, як вміють педагогічно побудувати заняття, як спілкуються з студентами.

Як відбувається прийом на курси?

У різних школах по-різному. У нас можливі два варіанти, людина сама обирає зручніший:

1) онлайн: телефонує (або пише на пошту, у FB чи Insta) і проходить тест онлайн на сайті. До речі, якщо нульовий рівень, то тест проходити не потрібно. Він для того, щоб визначити, на якому людина рівні.

2) підходить в офіс і вже там консультуємо, проходить тест.

У будь-якому варіанті ми відповідаємо на усі запитання, розповідаємо, які групи вже є, які готуємо. Зазвичай потрібно тиждень-два на формування нової групи. Якщо вже є діюча група і по рівню знань підходите, то можна починати відразу.

Які методики викладання найефективніші?

Комунікативний. Стосується більше розмовної практики. Ми багато говоримо на заняттях, запрошуємо носіїв мови.

"До речі, у нас є розмовні безкоштовні мовні клуби. Запрошуємо носіїв мови і там годину-дві тільки говоріння. Можуть приходити не наші студенти, а просто охочі. Ми не проти".

Також ефективне інтерактивне навчання з використанням сучасних технологій. У офісі є wi-fi, можна використовувати Інтренет-ресурси, онайн-програми.

Скільки годин на тиждень Ви рекомендуєте вивчати англійську для тих, хто хоче вивчити для себе?

Тут ще потрібно звертати увагу на те, скільки людина має часу. Ідеально – тричі на тиждень, по 3 академічні години (1 академічна година – 45 хв). Це хто не дуже сильно завантажений роботою.

Хороший варіант також 6 академічних годин на тиждень – не дуже багато і не дуже мало. Оптимально – 9-6 академічних годин на тиждень.

Потрібно виконувати домашнє завдання, воно є?

Є, але ми не наполягаємо його виконувати. Якщо виконують – молодці! Не виконують – нічого страшного. Рекомендуємо працювати вдома тим, кому важче переварити інформацію, запам’ятати нові слова. Але подача у цікавій формі, можна все запам’ятати на заняттях.

Весь матеріал студент отримує на заняттях. Навіть якщо даємо ДЗ, то невеликі об’єми, суто закріплення, не більше 10% матеріалу. Тобто це не так, як звикли в університеті – на парах говорили про все на світі, а матеріал увесь на самостійне опрацювання додому. Ми більше радіємо, коли студенти робили вдома щось цікаве: дивилися фільми чи навчальні відео англійською, слухали пісні.

Скільки часу треба для вивчення одного рівня?

Якщо з нуля, три місяці. Це буде початковий рівень – людина може розуміти і розмовляти, повноцінно спілкуватися в магазині, готелі, в будь-яких повсякденних комунікаціях. Знатиме основну граматику, основні часи (теперішній-минулий і теперішній, який означає майбутню дію). Без граматики, читання письма не працюємо, але робимо великий акцент на розмовній мові.

За три місяці цей початковий рівень може дати більше знань, ніж дають школи за 10 років. Не у всіх випадках, у Чернівцях є школи, які дають гарний рівень. Але особливо сумна ситуація у сільських школах, великі проблеми з розумінням і говорінням. Уже не один випускник нашої школи довів, що за три місяці реально вивчити. Це інтенсивний курс.

Якщо хочуть більш поглиблено знати, то я би рекомендувала рік-два присвятити вивченню мови. Зможеш скласти своє резюме на іноземній, пройти співбесіду, знайти кращу роботу.

Чи можна подолати мовний бар’єр без спеціальних курсів?

Можна, все від людини залежить. Елементарно – чатитися з іноземцями. Знаю фотографа, який не ходив на курси, має шкільну базу, і він спокійно спілкується. Тут ще залежить від людини, чи готова психологічно. Чи відкрита, чи може, зустрівши іноземця в центрі, просто підійти й поговорити.

Курси допомагають і пришвидшують. Тут такі ж люди як ти, які невпевнені, мають такий ж рівень, є викладачі, які будуть розговорювати, підказувати. Але можна самому все, для людини немає нічого нереального.

Скільки коштує вивчити англійську?

Середня вартість для дорослих – 800-900 грн на місяць, для дітей та підлітків – 550 грн.

Що робити, якщо немає фінансової можливості?

Користуватися мобільними додатками. Є справді багато класних, які дозволяють різні навички практикувати. Аудіювання, картинки, діалоги, виконання різних завдань. І тебе навіть слухають і дають підказки.

Самостійно вивчити реально, просто треба себе змусити. Але я сама знаю, як важко себе заставити: я, наприклад, намагаюся змусити себе займатися спортом і завжди знаходяться якісь відмовки: то самопочуття не те, то настрій не такий, то ще щось. А коли знаєш, що в тебе два чи три рази на тиждень уроки, то мусиш йти, готуватися.

Якщо регулярно ходити на іноземну, то це дисциплінує, тримає в тонусі – у нашому випадку – інтелектуальному. Ми читаємо різноманітні тексти, багато дізнаємося з географії, історії, обговорюємо різні теми.

Які помилки найчастіше допускають ті, хто намагається вивчити англійську самостійно?

Вчать слова, але важко складають їх в речення. Мають певний запас слів, які не вміють використовувати. В англійській є певний порядок сів, ми не можемо вільно формувати так, як в українській. З вимовою можуть бути проблеми, бо не добре сприймають на слух, важко розібратися транскрипцію. Проблематично розібратися з граматикою. Або тут допомагає, коли є досвід вивчення іншої мови, або склад розуму, який вміє вчитися, аналізувати.

Але є приклади, коли самостійно вивчають мови. Відомі історичні постаті знали 5-9 мов. А зараз досі якщо знаєш англійську, то кажуть: «Класно», а це вже давно має бути норма. І раніше вчили самостійно, і це можливо. Просто питання, наскільки вистачить сили, терпіння, характеру, наскільки серйозний підхід. Звісно, з викладачами значно простіше.Джерело: SeeLife
     332


Новини по темі:avatar