28.10.2018, 16:31

Сергій Качмарський: гасло «Чернівці - місто без наркотиків» можна втілити в життя, об’єднавши зусилля

Сергій Качмарський: гасло «Чернівці - місто без наркотиків» можна втілити в життя, об’єднавши зусилля
Сергій Качмарський: гасло «Чернівці - місто без наркотиків» можна втілити в життя, об’єднавши зусилля

Для того, аби кожен мав уявлення про масштаби лиха - наведу приклад.

Вік наймолодшого ін’єкційного наркомана в Чернівцях складає 12 років. І якщо брати до уваги неофіційні дані - в місті проживає близько 5 тисяч наркозалежних.

Молоді люди в прагненні скоріше стати дорослими в очах своїх однолітків шукають гострі відчуття. І тут вони роблять велику помилку, починають вживати легкі наркотики, такі, як марихуану, екстазі, амфетамін, кокаїн. При цьому підлітки не рахують себе наркозалежними. Але, як зазначив Сергій Лісовий, голова антинаркотичної асоціації в м. Чернівці, легких наркотиків не буває. 

Потреба у гострих відчуттях тільки зростає і з`являється героїн, субітекс, солі. 

Наркотик не обирає тебе за соціальною сходинкою. Не важливо, багатий ти чи бідний, яка в тебе професія, адже кінцева зупинка на цьому шляху - кладовище. 

І якщо людина ступає на цей шлях - то кожного ранку прокидається з однією єдиною думкою: де взяти кошти для того, аби заглушити фізичний та психологічний біль. Так починаються проблеми з законом, адже у пошуках вирішення питання з грошима наркозалежний не бачить меж. Потрапляння за грати, сльози рідних, поламані долі, розбиті сім`ї, смерть друзів - ось що приховує життя з наркотиками. До того ж, вживання наркотиків призводить до захворювання такими невиліковними хворобами, як СНІД, гепатит С, цироз печінки та різні інфекційні хвороби. За міжнародною статистикою, зі 100 наркозалежних позбутись залежності вдається 3-4%, і шлях до одужання досить тернистий. 

Як зазначив представник МАА в Чернівцях Юрій Хіхленко - існує три етапи одужання:

  1. детоксинація
  2. психологічна реабілітація
  3. соціальна реабілітація

Третій етап вважається найважчим, адже головним для людини, яка вживала наркотики, є те, аби вона потрапила в середовище, де основними життєвими цінностями є сім’я, друзі, улюблена робота. В середовище, в якому немає місця наркотикам. 

Юрій Хіхленко своїм особистим прикладом показав, як можна побороти наркотики. Він повернувся в спорт, готується до Чемпіонату України, активно пропагандує здоровий спосіб життя, працює в реабілітаційному центрі. 

ЧМОПП «Побратими України» три роки тому створила ГО «Ні наркотикам». Основний напрямок нашої роботи - розповсюдження правдивої інформації серед учнів навчальних закладів Чернівців про шкідливість наркотиків та наслідки їх вживання. В даному форматі вже було проведено 14 таких зустрічей. В нас працює телефон гарячої лінії, куди кожен бажаючий може зателефонувати та анонімно залишити інформацію про місця вживання або виготовлення наркотиків. Тел:. 099-546-60-46

Інформація перевіряється відділом боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин у Чернівенцькій області. За період існування громадської організації нами було припинено діяльність більше 10 «наркоточок», перевірено сотні адрес та проведено профілактичні розмови із наркозалежними. Було виявлено три місця, де масово збиралась молодь та вживала заборонені речовини. Місця, звичайно, захаращені, важкодоступні. Аби попередити подальші збори - ми привели їх до ладу, прибрали території та встановили там спортивні майданчики. Цього року ми разом з громадськими активістами та патрульною поліцією взяли участь у акції «Зафарбуй». Основна мета даної акції - зафарбувати інтернет-адреси на стінах будівель нашого міста, за якими можна замовити наркотики. В результаті будо зафарбовано близько 450 таких надписів, і дуже радує той факт, що основними нашими помічниками були діти, які виявили бажання взяти участь у акції. 

Під гаслом «Ні наркотикам» було проведено 14 спортивних змагань з пауерліфтингу, 6 дитячих футбольних матчів. Пропаганда здорового способу життя серед молоді - це і є основна альтернатива наркотикам. Тільки спільними зусиллями держави, представників влади, поліції та громади м. Чернівці ми зможемо втілити гасло «Чернівці - місто без наркотиків» в життя.     560


avatar