03.10.2018, 18:39

Розпочався осінній призов на строкову службу: яке покарання за ухилення від військової служби?

Розпочався осінній призов на строкову службу: яке покарання за ухилення від військової служби?
Розпочався осінній призов на строкову службу: яке покарання за ухилення від військової служби?

На строкову військову службу (виклику на призовні комісії) призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Призовники будуть проходити службу в лавах Збройних Сил України, підрозділах Національної Гвардії та Державної спеціальної служби транспорту. Про це повідомляє Чернівецький обласний військовий комісаріат.

        Строковикам буде здійснюватися виплату грошової допомоги у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року що становить 3524 гривень.

        Окрім того, за громадянами, які офіційно працевлаштовані, зберігається робоче місце на час служби та середньомісячна заробітна плата.

Військовослужбовців строкової служби не залучатимуть до виконання бойових завдань в операції об`єднаних сил у Донецькій та Луганській областях. 

Дії призовника, коли він отримує повістку? 

Призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці. У разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України. 

Призовники, які змінили місце проживання, зобов’язані в семиденний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік. 

Покарання за ухилення від військової служби?

  • Неявка до військкомату без поважних причин - штраф 85-119 гривень.
  • Повторне порушення протягом року збільшує штраф до 170-255 грн.

Ухилення від призову карається обмеженням волі на строк до трьох років

   Більше інформації ви можете дізнатись у Чернівецькому обласному  військовому комісаріаті за адресою: м. Чернівці, вул. Кобилянської 32, або у районному (міському) військовому комісаріаті за місцем перебування на військовому обліку.     306


avatar